ENG
A A A
 czerwiec 2021 
"Gemini tryptyk", fot. K. Kadis

Bytom/ XV Mandala Performance Festival: „Gemini tryptyk” – chor. Anna Piotrowska

13 czerwca 2021 | godz. 19:30 | Bytom: Teatr Rozbark, ul. W. Kilara 29

Spektakl

W dniach 12 i 13 czerwca w Bytomiu odbędą się finałowe pokazy XV edycji Mandala Performance Festival. W niedzielę na widzów czekają spektakle Ość! w reżyserii Małgorzaty Haduch i wykonaniu Marty Wiśniewskiej oraz Gemini tryptyk w choreografii Anny Piotrowskiej.

 

Produkcje pokazywane w ramach jubileuszowej edycji Mandali opowiadają o poszukiwaniu idylli, arkadii szczęścia, ważnego celu w życiu. W tym roku twórcy starają się szukać pozytywnych wartości nawet w sytuacjach trudnych, w izolacji, w chwilach pandemicznego strachu. Odkrywają niebezpieczne rejony, aby łatwiej pokonywać trudności.

 

Gemini tryptyk

 

Spektakl jest kontynuacją i poszerzeniem trzech wcześniejszych realizacji, tj. Gemini i Gemini&after z 2006 roku w wykonaniu Patrycji Dońskiej i Anny Piotrowskiej oraz Gemini z 2017 roku w wykonaniu Artura Bieńkowskiego, Kamila Bończyka i Alexeya Torgunakova.

 

Głównym motywem pierwowzoru była kreacja i poszukiwanie zależności sióstr syjamskich związanych-zrośniętych ze sobą quasi-nierozerwalną relacją. To stało się punktem wyjścia do dalszej eksploracji spektaklu kolejno na trzech i pięciu wykonawców.

 

Najnowsza odsłona Gemini to tryptyk, trzy części zespojone utworami Henryka Góreckiego:
ofiarowanie,
opowieść,
obcowanie.

 

Motyw bliźniaczej zależności zostaje poszerzony o kontekst społecznego ekosystemu i zależności jego elementów. Istotą jest fizyczny dialog, w którym poszukiwana jest harmonia i siła (nie)obecności jednostki oraz cielesnych interakcji wspólnoty.

 

Gemini tryptyk


Koncepcja, choreografia: Anna Piotrowska,
Kreacja i wykonanie: Kamil Bończyk, Joanna Brodniak, Anna Piotrowska, Alexey Torgunakov, Katarzyna Zioło
Czas: 50 minut

Bilety w cenie: 20 zł ulgowy, 30 zł normalny. Wieczór łączony, obowiązuje jeden bilet.

 

Więcej informacji na: https://teatrrozbark.pl/

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia