ENG
A A A
 czerwiec 2021 
"blask", fot. P. Wyszomirski

Białystok/XVIII Festiwal „Kalejdoskop” 2021: „blask” – chor. Jakub Lewandowski

17 czerwca 2021 | godz. 19:00 | Białystok: Uniwersyteckie Centrum Kultury, ul. Ciołkowskiego 1N

Festiwal

Spektakl blask jest finałem projektu rezydencja/premiera 45+, który został zrealizowany w ramach 12. Gdańskiego Festiwalu Tańca 2020. Było to spotkanie w pracy dojrzałych tancerek, które reprezentują różne doświadczenie i myślenie o tańcu. Choreografię stworzył Jakub Lewandowski, a w procesie były Marta Bury, Sylwia Hefczyńska - Lewandowska, Eliza Hołubowska oraz Iwona Olszowska.

 

B l a s k przyniósł widzom ogromną porcję wzruszeń. To intymny, obnażający spektakl o kobietach i współczesnym świecie, który wymaga od nas wiecznej młodości i spełniania wyśrubowanych kanonów piękna. Obcisłe brokatowe suknie - syreny, sandałki na wysokich obcasach, długie włosy, prężące się ciała i przylepione uśmiechy - aż bije od nich blask. Tancerki kontrastują te zmagania z nadchodzącą starością, brakiem energii, smutkiem. Jeśli to cię dotknie, jeśli się poddasz - wypadasz z peletonu - zdają się mówić. Niewesołe wnioski, ale siła i harmonia ich ruchów pozostawia nam nadzieję.

 

GFT 2020 - Anna Umięcka

 

blask

Uniwersyteckie Centrum Kultury, ul. Ciołkowskiego 1N  

17 czerwca, godz. 19.00

 

Choreografia/reżyseria: Jakub Lewandowski

Kreacja/wykonanie: Marta Bury, Sylwia Hefczyńska - Lewandowska, Eliza Hołubowska, Iwona Olszowska

Reżyseria świateł: Paweł Murlik

Muzyka: Michał Lis

Kostiumy, scenografia: Adrianna Gołębiewska

Czas trwania spektaklu: 45 min

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia