ENG
A A A
 czerwiec 2021 
Fot. Michał Andrysiak

Białystok/XVIII Festiwal „Kalejdoskop”: Good Girl Killer „Lotta i Gula”

19 czerwca 2021 | godz. 17:30 | Białystok: Park Branickich, Suchy staw, za Muzeum Farmacji

Performans

Od artystek:

 

Dematerializacja i rozpad to słowa-klucze, od których zaczynamy swoje działanie. W organicznym ruchu powoli stapiamy się, aby stworzyć nową materię. W miarę upływu czasu nasze ciała ulegają transformacji. Naszej akcji towarzyszy instalacja dźwiękowa. Są to spreparowane przez nas pamiętniki kobiet żyjących przed II wojną światową, które zginęły w tragicznych okolicznościach.

 

 

Zrealizowały i performują: Magda Jędra i Anna Steller

 

Czas trwania: 50 min

 

 

Good Girl Killer został założony na początku 2005 roku przez trójmiejskich artystów: Magdę Jędrę, Annę Steller, Zbigniewa „Zibi” Bieńkowskiego i Grzegorza Welizarowicza. Ich pierwszy projekt to taneczno-muzyczno-wizualny performans Good Girl Killer, którego premiera odbyła się w marcu 2005 roku. Obecnie GGK tworzą Magda Jędra i Anna Steller. W swojej twórczości GGK zaciera formalne granice między różnymi dziedzinami sztuki, łącząc przy tym inspiracje kulturą wysoką a popkulturą i nie dokonując między nimi podziału.

 

***

 

O godz. 18.30 zorganizowany przejazd na Krótkie formy choreograficzne. Odjazd z Placu Jana Pawła II (parking przy przejściu bocznym do Parku Branickich).

ludzie tańca

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia