ENG
A A A
 lipiec 2021 

Wrocław: Wrocławski Teatr Pantomimy „Los Mimos”

1 lipca 2021 | godz. 18:00 | Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego | 53 - 121 Wrocław

Pokaz spektaklu

Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza na spektakl Los Mimos. Jest to zbiorowa kreacja zespołu aktorskiego przygotowana pod opieką artystyczną Leszka Bzdyla, dyrektora artystycznego wrocławskiej pantomimy. Los Mimos towidowisko na wskroś współczesne, nawiązujące do tradycji barokowego teatru popularnego, z którego wywodzi się europejska pantomima. Przywołując klasyczne rozwiązania mimicznej improwizacji z ducha dell’arte i arlekinady, mimowie pragną bawić, zaskakiwać, wywracać do góry nogami realistyczne pojmowanie rzeczywistości.

 

Roślinność ogrodu wrocławskiej pantomimy i fasada budynku – siedziby WTP tworzą w Los Mimos naturalną scenografię. Ogród staje się dla mieszkańców przestrzenią spełnienia, udręki, dojrzewania i odchodzenia. Z domu, otwartego w końcu po zakończeniu epidemii, wychodzą jego mieszkańcy. Rodzina Barona i Baronowej, ich goście oraz służba uwikłani są w szereg intryg i nie do końca oczywistych relacji.

 

Proces powstawania Los Mimos można było obserwować w mediach społecznościowych teatru. Cotygodniowe relacje z prób dostępne są również na stronie teatru www.pantomima.wroc.pl.

 

Premierę przedstawienia Los Mimos dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura - Interwencje 2020”.

 

Wrocławski Teatr Pantomimy przypomina, że w trakcie przedstawień obowiązują wytyczne związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

 

Przed przedstawieniem widzowie będą proszeni o wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia. W celu uniknięcia kolejki bezpośrednio przed przedstawieniem, widzowie mogą pobrać i uzupełnić oświadczenia. Skan uzupełnionego i podpisanego oświadczenia należy przesłać na adres a.paluch@pantomima.wroc.pl lub przynieść ze sobą w dniu spektaklu.

 

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia