ENG
A A A
 lipiec 2021 
"Osoby, które możesz znać", fot. B. Miernik

XIII Gdański Festiwal Tańca: „Osoby, które możesz znać” – chor. Artur Grabarczyk

19 czerwca 2021 | godz. 20:00 | Klub ŻAK | Gdańsk

Pokaz spektaklu

W dniach 19 i 20 czerwca Klub Żak zaprasza na prezentację efektów pracy tancerzy grupy projektowej h.art, która odbędzie się w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca. W spektaklu Osoby, które możesz znać artyści analizują pojęcie komunikacji międzyludzkiej z perspektywy młodych, aktywnych osób, tworząc wielowarstwowy kolaż sposobów, poziomów, form i cech komunikowania się. Próby odbywały się w ramach rezydencji w Pomorskim Inkubatorze Kultury. Choreografem spektaklu oraz mentorem grupy jest trójmiejski tancerz Artur Grabarczyk. Na jego koncie znajduje się między innymi praca w balecie Opery Bałtyckiej oraz Scottish Dance Theatre. W skład grupy wchodzą początkujący artyści oraz obiecujący debiutanci trójmiejskiej sceny tanecznej.

 

O choreografie:

 

Artur Grabarczyk – tancerz, choreograf, nauczyciel tańca oraz filmowiec. Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku oraz Northern School of Contemporary Dance w Leeds (Wielka Brytania) z tytułem Bachelor of Arts. Rozpoczynał jako tancerz baletu Opery Bałtyckiej, następnie związany ze Scottish Dance Theatre. Po okresie współpracy z Teatrem Tańca Zawirowania powrócił, by tworzyć w Trójmieście w ramach h.art company.

 

Osoby, które możesz znać / grupa projektowa h.art company

 

Choreografia: Artur Grabarczyk

Kreacja i taniec: Joanna Chamerska, Ewa Kliszewska, Anna Manfra, Beata Miernik, Edyta Siuda, Alicja Skopińska, Luba Splosznaja, Nikita Tolmachev, Kinga Wyderka, Sandra Zalas Projekt edukacyjny zrealizowano w ramach rezydencji w Pomorskim Inkubatorze Kultury

Czas: 60 min.

 

19 czerwca, godz. 20.00

20 czerwca, godz. 19.00

 

Wstęp wolny. Liczba miejsc na widowni ograniczona, udział w wydarzeniach w Sali Suwnicowej przy zachowaniu dystansu i w masce.

 

Więcej informacji na stronie festiwalu.

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia