ENG
A A A
 lipiec 2021 

Kraków: Gosia Mielech „Miss Liberty”

26 czerwca 2021 | godz. 18:00 | Kraków: Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232 | Premiera

Pokaz spektaklu

Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na premierę Miss Liberty –  najnowszego spektaklu Gosi Mielech. Przedstawienie zostanie zaprezentowane dwukrotnie, o godz. 18.00 i 20.00. Po świetnie przyjętym przez publiczność FearLess, poświęconym strachowi, lękowi i ich przezwyciężaniu, Gosia Mielech znów sięga po temat uniwersalny – tym razem jest to wolność. Idea spektaklu zrodziła się w czasie pandemii, kiedy wiele swobód uległo ograniczeniom, co skłoniło choreografkę do artystycznej eksploracji konceptu wolności. 

 

 

Miss Liberty przedstawia poetycki proces redefiniowania wolności. Miss Liberty przeistacza się z larwy w kokonie w motyla – ta mistyczna podróż z nieświadomości, stanu zamrożenia, prowadzi ku wolności, kreatywności, boskości. Miss Liberty jest przekaźnikiem szeptów i nadziei wolności. Wolność to zrozumienie, niebezpieczeństwo, piękno buntu, odpowiedzialność, źródło godności człowieka, istnienie dobra, przeciwieństwo ignorancji.

 

Podczas spektaklu usłyszymy głosy wolności z przeróżnych zakątków świata, wypowiadające fragmenty Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Mimo upływu lat, deklaracja (stworzona w 1948), proklamująca podstawowe prawa i fundamentalne wolności każdego człowieka, jest dziś aktualna bardziej niż kiedykolwiek. Każdy człowiek rodzi się wolny. Czasem wolności dobrowolnie się pozbywamy, zamykając się w klatce. Z czego zrobiona jest Twoja klatka?

 

 

Koncepcja, choreografia, wykonanie: Gosia Mielech

Muzyka: Anna Suda/ Dj An on Bast

Koordynacja muzyczna: Ray Wilson

Głosy: Ray Wilson, Gosia Mielech, Lee Brummer, Nicole Knöll, Luca Biondi, Jasmine Fan, Margarida Macieira, Omri Klein, Ashdin Doctor, Delphine Nofit.

Scenografia: Piotr Tetlak

Korona: Karolina Pytlakowska Decolove

Kostium: Marzanna Gruszczyńska

Reżyseria świateł: Paweł Murlik

Produkcja: Jaggy Polski, DanceLab

Menadżerka: Anna Wróblowska

 

Spektakl powstał między innymi w ramach rezydencji w Krakowskim Centrum Choreograficznym – Nowohuckim Centrum Kultury w 2021 roku.

Projekt zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

 

Bilety: 25/30 zł

 

Premierze towarzyszyć będzie prezentacja spektaklu Gosi Mielech FearLess, który na scenie KCC – NCK zostanie zaprezentowany 27 czerwca, o godz. 19.00 w ramach Polskiej Sieci Tańca.

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia