ENG
A A A
 lipiec 2021 
"Body Monologue"

XVII Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania: Anastasia Valsamaki „Body Monologue”

9 lipca 2021 | godz. 19:30 | Warszawa: Centrum Teatru i Tańca w Warszawie ul. Bruna 9

Festiwal

Do czego zdolne jest ciało? Właśnie to pytanie, choć oczywiste, to nadal pozostające bez odpowiedzi, zadaje sobie na scenie Anastasia Valsamaki w swoim solo. Jest to swoista eksploracja możliwości ekspresyjnych ludzkiego ciała, której towarzyszy narracja przywołująca język tańca. Wykorzystanie struktury monologu pozwala nawiązać do wymownej, przedjęzykowej ciszy, w której ciało wyraża się poprzez ruch. Ciszę tę wypełniają gesty, zatrzymania, plastyczne formy i nieznane stany, a wszystko to przyciąga wzrok widza. To monolog ciała obejmujący płynność znaczeń, które ciało wyraża poprzez taniec.

 

O artystce:

 

Anastasia Valsamaki ukończyła z wyróżnieniem Greek National School of Dance (KSOT). Wraz z Hellenic Dance Company jako tancerka wystąpiła w spektaklach Marthy Graham czy Antona Lachky’ego. Współpracowała również z takimi choreografami, jak Millicent Hodson i Kenneth Archer, Mina Ananiadou, Kyriaki Nasioula, Stella Fotiadi itd.

 

W 2016 roku zadebiutowała jako młoda choreografka spektaklem Sync, dzięki któremu na festiwalu Aerowaves znalazła się w gronie 20 najbardziej obiecujących młodych choreografów w 2017 roku. Spektakl ten zaprezentowany został podczas Aerowaves Spring Forward 2017 w Aarhaus (Dania), a także podczas Athens & Epidaurus Festival.

 

W 2018 roku współpracowała z Teatrem Narodowym w Grecji jako konsultantka choreograficzna. W tym samym roku wystawiła także Body Monologue podczas Arc For Dance Festival. W 2020 roku stworzyła DisJoint na siódmy festiwal młodych choreografów Fundacji Onassisa. Zdobyła także nagrodę artystyczną w ramach trzeciej edycji SNF Artist Fellowship Programme.

 

Pomysł i choreografia: Anastasia Valsamaki
Współpraca i wykonanie: Gavriela Antonopoulou
Muzyka: Konstantinos Bakogiannis
Kostiumy: Eleni Valsamaki
Produkcja: MINDTHELOOP
Nagranie, zdjęcia i montaż: Alekos i Christos Bourelias
Premiera: Arc For Dance Festival, 26 maja 2018, Grecja

 

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia