ENG
A A A
 lipiec 2021 
Lądek-Zdrój: 23. Międzynarodowy Festiwal Tańca im. Olgi Sawickiej

Lądek-Zdrój: 23. Międzynarodowy Festiwal Tańca im. Olgi Sawickiej

3 lipca 2021 - 10 lipca 2021 | Lądek-Zdrój

Festiwal

Międzynarodowy Festiwal Tańca im. Olgi Sawickiej to największy na Dolnym Śląsku i jeden z największych w Polsce festiwali tańca. Składają się na niego: prezentacje polskich i europejskich teatrów tańca, niekonwencjonalne wydarzenia, niepowtarzalne spotkania z wybitnymi osobowościami, pokazy młodych tancerzy i choreografów, intrygujące wykłady, fascynujące opowieści i sześć pracowitych dni warsztatowych z 35 technik dla 50 grup wielbicieli tańca.

 

Niespotykanym nigdzie indziej elementem festiwalu jest jego atmosfera – najstarszego kurortu w Polsce, który na osiem letnich dni staje się polską kameralną stolicą tańca. To właśnie tę atmosferę magicznej górskiej miejscowości, wziętej w objęcia tańca pokochały setki osób wybierających się na lądecki festiwal, aby tańczyć, oglądać taniec, słuchać o tańcu, rozmawiać o tańcu i zakochać się w tańcu.

 

Jednym z najważniejszych wydarzeń będzie spektakl Sól ziemi czarnej, baletowa adaptacja filmu Kazimierza Kutza, w reżyserii i choreografii Artura Żymełki i realizacji Opery Śląskiej w Bytomiu.

 

Wystąpią także tancerze baletu Opery Wrocławskiej, szwajcarski Company Idem w Becoming Clémenta Bugnona i Matthiasa Kassa, i w Three Ages Matthiasa Kassa, włoski teatr Borderline Danza w No Time Gjergjego Prevaziego, łódzki Teatr Antoniny Jakubowskiej we Śnie panny Franciszki, widowisko Fundacji Quart Słowik cesarza w choreografii Artura Żymełki. Równie interesująco zapowiadają się inscenizacja Słowo-Ciało-Przestrzeń Cezarego Łasiczki i Joshuy Leggego oraz prezentacje laureatów XI Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego im. Bożeny Kociołkowskiej w Bytomiu, tancerzy Szkoły Tańca Coco Dance Center w Brzegu, Zespołów Tańca Quest i Balbinki z Legnicy, a także – jak co roku – barwne koncerty finałowe warsztatów tanecznych MFT.

 

Obok wydarzeń scenicznych zaplanowano spotkania ze Sławomirem Pietrasem, Markiem Prętkim, Wojciechem Szafrańskim, Piotrem Śliwińskim, wywiady filmowe z Krzysztofem Pastorem i Jackiem Przybyłowiczem oraz wystawę fotografii Radosława Pietragi i Krzysztofa Szczepańskiego.

 

Pełne informacje: festiwaltanca.pl

 

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Kultura u Źródeł”. Nie po raz pierwszy, ale w tym roku w sposób wyjątkowo znaczący, MFT wsparty został finansowo przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu za pośrednictwem Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca.

 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia