ENG
A A A
 lipiec 2021 
"No time", fot. Borderline Danza

Lądek-Zdrój/23. Międzynarodowy Festiwal Tańca: „No time with borderline” – chor. Gjergj Prevazi

6 lipca 2021 | godz. 21:30 | Lądek-Zdrój: Nowe Przestrzenie - Scena na Tarasach przed Zdrojem Wojciech, Park Zdrojowy Jana Pawła II

Festiwal

Największy na Dolnym Śląsku i jeden z największych w Polsce festiwali tańca, który odbywa się w dniach 3-10 lipca 2021 roku. Prezentacje polskich i europejskich teatrów tańca, niekonwencjonalne wydarzenia, niepowtarzalne spotkania z wybitnymi osobowościami, pokazy młodych tancerzy i choreografów, intrygujące wykłady, fascynujące opowieści i 6 pracowitych dni warsztatowych z 35 technik dla 50 grup wielbicieli tańca.

 

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Kultura u Źródeł”. Nie po raz pierwszy, ale w tym roku w sposób wyjątkowo znaczący, MFT wsparty został finansowo przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu za pośrednictwem Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca. Pozwoli to organizatorom przywrócić jego dynamikę z okresu przed kryzysem kultury, w którym jej świat pogrążył się za sprawą pandemii.

 

6 lipca 2021 / wtorek

 

Godz. 21.30

 

Spektakl No time with borderline - Borderline Danza (Włochy)

Nowe Przestrzenie - Scena na Tarasach przed Zdrojem Wojciech, Park Zdrojowy Jana Pawła II, Lądek-Zdrój

 

Reżyseria i choreografia: Gjergj Prevazi

Tańczą: Luigi Aruta, Adriana Cristiano, Maria Carmela D’Angelo, Antonio Formisano, Jessica Passaro, Giada Ruoppo, Carmen Taddeo, Aurora Convertini, Alessia Muscariello, Cristian Cianciulli

 

No time, to poszukiwania artystyczne, oparte na cyklach zjawisk historycznych i społecznych. Zaczynając od obrazu koła – pierwszego obrazu i formy, jakiej doświadcza człowiek, na jego obwodzie spotykają się wygrani i przegrani, przestępcy i ofiary, żywi i martwi. Jego środek, w tym przypadku, to sprawiedliwość, a właściwe oddalenie się od niego to metafora równości pomiędzy dobrem a złem, pomiędzy zbrodnią i karą, pomiędzy uwodzeniem i oporem i pomiędzy miłością i nienawiścią.

 

Borderline Danza powstało w 1998 roku z inicjatywy Claudio Malangone. Kompania prezentuje około 30 przedstawień każdego roku: we Włoszech, na międzynarodowych festiwalach i wydarzeniach w całej Europie. Na rozwój choreograficzny formy i koncepcji wpływa badanie ludzkiego umysłu i jego neurobiologii w różnych sytuacjach: choroba, emocje, lęki, płeć... Wszystko, co czyni człowieka istotą ludzką, rozwija się w niestabilnej równowadze między jasnością i ciemnością, ruchem i bezruchem, dźwiękiem i ciszą, obecność i nieobecność.

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia