ENG
A A A
 lipiec 2021 
"Becoming", fot. J. Puppel

Lądek-Zdrój/23. Międzynarodowy Festiwal Tańca: „Becoming” – Company Idem

7 lipca 2021 | godz. 22:00 | Lądek-Zdrój: Scena główna, Amfiteatr ul. Orla 7

Festiwal

Największy na Dolnym Śląsku i jeden z największych w Polsce festiwali tańca, który odbywa się w dniach 3-10 lipca 2021 roku. Prezentacje polskich i europejskich teatrów tańca, niekonwencjonalne wydarzenia, niepowtarzalne spotkania z wybitnymi osobowościami, pokazy młodych tancerzy i choreografów, intrygujące wykłady, fascynujące opowieści i 6 pracowitych dni warsztatowych z 35 technik dla 50 grup wielbicieli tańca.

 

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Kultura u Źródeł”. Nie po raz pierwszy, ale w tym roku w sposób wyjątkowo znaczący, MFT wsparty został finansowo przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu za pośrednictwem Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca. Pozwoli to organizatorom przywrócić jego dynamikę z okresu przed kryzysem kultury, w którym jej świat pogrążył się za sprawą pandemii.

 

7 lipca 2021 / środa

 

Godz. 22.00

 

Etiuda Becoming - Company Idem (Szwajcaria)

Scena główna, Amfiteatr ul. Orla 7

 

Choreografia: Clément Bugnon, Matthias Kass

Tańczą: Clément Bugnon, Matthias Kass

Wraz z narodzinami zaczyna się doświadczanie i uczenie się środowiska i jego rzeczywistości. Początkowo każdy niezdecydowany krok naprzód wymaga ostrożności i rozwagi. Czas, który jest naszym wiernym towarzyszem w tym odkrywaniu, jest świadectwem naszej ścieżki. Ludzie, którymi się stajemy. Istoty, którymi się staliśmy.
W czerwcu 2016 roku utwór został nagrodzony Nagrodą Erica Gauthiera na Międzynarodowym Konkursie Choreografii w Hanowerze.

Company Idem założyli w 2011 roku Clément Bugnon i Matthias Kass. Zadebiutowali jako choreografowie utworem Idem, który odniósł natychmiastowy sukces i koncertował na wielu europejskich festiwalach.

W 2017 roku Company Idem otrzymał regionalną nagrodę kulturalną fundacji CEPY w kantonie Vaud w Szwajcarii.

 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia