ENG
A A A
 lipiec 2021 
"Work It!", materiały organizatora

Kazimierz Dolny: Performans „Work It!”

11 lipca 2021 | godz. 12:00 | Kazimierz Dolny: Kamieniołomy w miejscu usytuowania rzeźby „Społem” Jana Mioduszewskiego

Performans

Centrum Kultury w Lublinie zaprasza do Kazimierza Dolnego na performans Work It!, organizowany we współpracy Lubelskiego Teatru Tańca i Fundacji KZMRZ.

 

Performans odniesie się do etosu pracy jako fenomenu społecznego oraz widoczności różnych form artystycznych praktyk. Impulsem dla artystów, aby zmierzyć się z tym tematem jest rzeźba Jana Mioduszewskiego „Społem” – ulokowana na terenie kamieniołomu w Kazimierzu Dolnym.

 

Performans można odczytać na kilku płaszczyznach, ale przede wszystkim ma on posłużyć za komentarz do statusu tańca wśród innych sztuk w szeroko pojmowanym ekosystemie kultury w Polsce. Lokalizacja w kamieniołomie oraz jego specyfika mają sprzyjać refleksji na temat widoczności pracy osób zajmujących się tańcem w Polsce. Work It! jest wynikiem współpracy z Fundacją KZMRZ w ramach programu Przestrzenie Sztuki Lublin, której zamierzeniem jest wprowadzenie sztuki tańca na teren, w którym do tej pory nie występował.

 

Work It!

 

Koncepcja i prowadzenie procesu: Konrad Kurowski
Tancerki: Jagoda Chudzik, Ewelina Drzał, Joanna Dudek, Marysia Micek, Beata Mysiak, Joanna Pędzisz, Milena Tes.
Muzyka: Jerzy Mączyński
Współpraca: Fundacja KZMRZ
Czas trwania: 60 min.

 

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/5705490336187888

 

Performans Work It! powstał w ramach programu Przestrzenie Sztuki, który jest finansowany jest ze środków Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Lokalnym operatorem projektu jest Centrum Kultury w Lublinie.

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia