ENG
A A A
 kwiecień 2021 
Fot. BOZZO

Poznań/Malta 2013/Taniec: Mikiko Kawamura „Alphard”

25 czerwca 2013 - 26 czerwca 2013 | godz. 18:00 | Poznań: Teatr Ósmego Dnia, ul. Ratajczaka 44

Pokaz spektaklu

Alphard to najjaśniejsza gwiazda w konstelacji Hydra, gwiazda samotna, przyćmiewająca inne swoim blaskiem. W solowym spektaklu Mikiko Kawamura ukazuje człowieka, którego ciało się automatyzuje, wyzwala spod siły grawitacji, stając się coraz sprawniej, ale bezcelowo działającą maszyną. Obecność człowieka – skupionej na sobie gwiazdy kosmosu – zbudowana jest z ruchu i muzyki, osadzonych na współrzędnych określonych przez światło.

 

Scena podzielona jest na świetlne pola, do których przypisane są odrębne ścieżki dźwiękowe. Podłoga przypomina ekran dotykowy, płaszczyznę żywo reagującą na kroki tancerki. W Alphard artystka błyskotliwie i żywiołowo łączy taniec współczesny z popkulturą i cytatami ze „Starego Świata” – kultury elitarnej, brzmiącej jak echo nieistniejącej już konstelacji gwiezdnej.

 

Czas trwania: 25 min.

Bilety: 15zł, w ramach karnetu 12zł

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia