ENG
A A A
 lipiec 2020 
Fot. ASF

Poznań: „Mama Perform” – chor. Marysia Stokłosa

1 grudnia 2013 | godz. 19:00 | Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

Pokaz spektaklu

MaMa Perform jest spektaklem, którego tematem przewodnim jest macierzyństwo: stereotypy z nim związane, społeczne i kulturowe wyobrażenia o nim, ale przede wszystkim osobiste doświadczenia uczestniczek – matek. Maria Stokłosa zebrała i połączyła to wszystko w serię wieloznacznych obrazów, w których równorzędne role odgrywa to co ważne, to z czego się śmiejemy, świętości, wulgaryzmy i banały życia codziennego. Rola matki nie ulega tu zaszufladkowaniu. Widzimy prawdziwe kobiety, ich troski, ich pytania (o to co tracimy, a co zyskujemy dzięki doświadczeniu macierzyństwa) i ich marzenia o tym jak mogłoby być. Celem MaMa Perform jest zarówno aktywizacja grupy matek, które podczas kilku miesięcy poznawały tajniki eksperymentalnego tańca i tworzyły materiał do spektaklu, jak również zaangażowanie odbiorców do dialogu na temat macierzyństwa. 

 

Choreografia: Marysia Stokłosa

Współpraca artystyczna/udział: Małgorzata Remiarz, Natalia Żuchowska, Jolanta Sambor, Monika Trąbińska, Magdalena Drągowska-Ramaszkan, Marzena Jazowska, Katarzyna Dańska, Agata Brzozowicz, Wilejka Zagórowska

Pomysł/Koordynacja: Wilejka Zagórowska

Czas trwania: 45 minut

Rezerwacje i informacje: magda@fundacjamama.pl

W spektaklu wykorzystano następujące utwory: Bedbugs zespołu Brooks oraz Mamacita zespołu Outkast. Fragment bajki pochodzi z książki Noc bez księżyca (Gefen Shira, Etgar Keret. Tłumaczenie: Agnieszka Maciejowska, Michał Rusinek).

 

Gdzie można zobaczyć MaMa Perform:

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych Łódź 16 listopada, godz. 19.00 (wstęp wolny)

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego Warszawa 28 listopada, godz. 19.00 (wstęp wolny)

Studio Słodownia +3, Stary Browar Poznań 1 grudnia, godz. 19.00

Ośrodek Kultury Ochoty OKO Warszawa 8 grudnia, godz. 19.00

 

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem Projektu jest Ośrodek Kultury Ochoty OKO, Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, Fundacja Burdąg.

Organizator: Fundacja Mama.

 

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)         logo mama (miniaturka)            Logo Oko (miniaturka)            Logo AOIA (miniaturka)        

 

 

                 

Logo ASF (miniaturka)              Logo IT (miniaturka)            Logo Fundacja Burdąg (miniaturka)

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia