ENG
A A A
 kwiecień 2021 

Olsztyn: Pracownia Tańca PRYZMAT „The Selfies” – chor. Katarzyna Grabińska

10 kwietnia 2014 | godz. 18:00 | Olsztyn: Scena Margines, Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, ul. 1 Maja 4

Pokaz spektaklu

Pracownia Tańca PRYZMAT, grupa twórcza Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie oraz Scena Margines Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie zapraszają na premierę spektaklu The Selfies w choreografii Katarzyny Grabińskiej. Temat manipulacji, jej siły, a także jej granic szczególnie zainteresował Pracownię Tańca Pryzmat. W środku tych zachowań zawsze stoi człowiek. Zespół próbuje ukazać obraz skomplikowanych relacji, w rzeczywistości, gdzie nawet uczucia i ludzkie ciało stają się produktami. Czy można żyć z twarzą inną niż swoją?

 

Lokowanie produktu, reklama, kampanie, opinia publiczna, media, władza to dzisiejsi kreatorzy mody, kreatorzy świadomości, którzy wkraczają umiejętnie i subtelnie do codziennego życia. Siła tych mechanizmów jest wszechogarniająca. Wolny rynek, a wolność wyboru jest tylko złudzeniem. Podlegamy warunkom nam narzucanym w świecie zdeterminowanym pogonią za ciągłym postępem, iluzją, kreacjami na sprzedaż. Czy dzisiaj miarą naszej rzeczywistości jest liczba „lajków” na facebooku?

 

Selfie - zdjęcie zrobione sobie samemu i wrzucone na portal społecznościowy - to najpopularniejsze słowo roku 2013 według twórców słowników Oxford University Press.

 

Choreografia i koncepcja: Katarzyna Grabińska
Tańczą i wykreowały: Katarzyna Rutkowska, Monika Parafiniuk, Paulina Spiel, Kamila Olszewska,
Konsultacje reżyserskie: Tatiana Asmołkowa
Kostiumy: Lidia Panfil

 

Wstęp na spektakl odbywa się na podstawie bezpłatnych zaproszeń dostępnych w kasie teatru na tydzień przed spektaklem.

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia