ENG
A A A
 lipiec 2018 
Raquel André „Collection of Lovers”. Fot. Tiago Bras.

Fundacja Ciało/Umysł zaprasza na prezentacje w ramach drugiego sezonu „Performing Europe 2020”

17 lipca 2018

W ramach drugiego sezonu Performing Europe 2020 Fundacja Ciało/Umysł zaprasza do Teatru Studio w Warszawie na prezentacje dwóch spektakli: Collection of Lovers Raquel André (21 lipca 2018 roku, godz. 20.00) i Tuesday: All That Is Solid Melts Into the Air Cláudii Dias (24 lipca, godz. 19.00). Tegoroczną edycję Performing Europe rozpocznie 5-dniowe laboratorium poświęcone tworzeniu wyobrażonej przestrzeni dla tańca pod kierunkiem Petera Stamera, które zakończy się pokazem warsztatowym Tworzymy Centrum Tańca. Laboratorium wyobraźni w przestrzeni Warsaw Dance Department (sobota, 21 lipca, godz. 19.00). Performing Europe to projekt rozpisany na cztery lata, stworzony przez jedenastu partnerów networku apap (advancing performing arts project), zrzeszającego organizacje związane z tańcem. Fundacja Ciało/Umysł jest od 2012 roku polskim partnerem networku.

 

Kraków: Za tydzień rusza XIX Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza” – Wojna i pokój

16 lipca 2018

Spektakle i pokazy w wykonaniu plejady międzynarodowych gwiazd w różnych zabytkach Krakowa, a także bal dla publiczności, który zamieni krakowski Rynek w największą salę balową świata – to atrakcje rozpoczynającego się  22 lipca w Krakowie  XIX Festiwalu Tańców Dworskich „Cracovia Danza”. Tegoroczna edycja, odbywająca się w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości, otrzymała podtytuł Wojna i pokój. W programie tegorocznego festiwalu, który potrwa do 29 lipca, pojawią się tańce i balety związane z wojną i wojskowością. Nie zabraknie tanecznych prezentacji przedstawiających batalie, turnieje, marsze, parady, pojedynki, a także choreograficznych ilustracji walki z różną bronią, w różnych okresach historycznych i w różnych stylach. Po raz pierwszy w historii festiwalu zostanie przedstawiona niemal antologia tańców wojennych wielu epok i kręgów kulturowych, prezentowanych w bogatych, często zaskakujących kostiumach, z różnorodnym rodzajem broni. Gwiazdą festiwalu będzie Rakesh Sai Babu, mistrz indyjskiego tańca wojennego Chhau, który po raz pierwszy przyjedzie do Polski. Również po raz pierwszy na festiwalu zagości francuski mistrz tańca barokowego Pierre-Francois Dollé, twórca słynnej formacji Fantaisies Baroques.

Fot. Marek Weiss.

Nowy Jork: Film „Projekt: 3 siostry” Fundacji ART_committed w ramach Mobile Dance Film Festival

16 lipca 2018

Z radością informujemy, że film Projekt: 3 siostry Fundacji ART_committed został zakwalifikowany do udziału w Mobile Dance Film Festival w Nowym Jorku. Zostanie tam zaprezentowany obok dziewięciu innych filmów tańca z całego świata 28 lipca w Harkness Dance Center. Projekt: 3 siostry w reżyserii Jakuba Krawczyka to filmowa adaptacja spektaklu Projekt: 3 siostry, inspirowanego dramatem Antoniego Czechowa. Spektakl od roku 2012 jest regularnie prezentowany w Polsce i za granicą. Stworzyły go i grają w nim Paulina Jóźwicka, Katarzyna Kostrzewa oraz Agnieszka Bednarz.

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia