ENG
A A A
 wrzesień 2019 
grafika na podstawie fotografii: W Kadrze - Piotra Bedlińskiego

W październiku w Warszawie 39. Scena Tańca Studio – „Słowa przychodzą później”

16 września 2019

W dniach 13-14 października Instytut Muzyki i Tańca i STUDIO teatrgaleria zapraszają na 39. Scenę Tańca Studio, która – tak jak 38. Scena Tańca Studio – odbędzie się pod hasłem Słowa przychodzą później. W obu tych odsłonach za repertuar STS odpowiada nowy duet kuratorski – Joanna Chitruszko i Sonia Nieśpiałowska-Owczarek. Na program październikowej Sceny składać się będą spektakle Pawła Grali, Janusza Orlika, Anny Piotrowskiej, Joanny Chitruszko i Aleksandry Piotrowskiej oraz Teatru Dada von Bzdülöw w choreografii Jakuba Truszkowskiego. Październikowa odsłona rozpocznie się propozycją dla dzieci i ich opiekunów. Warsztat turlania i zabaw choreograficznych stwarzający przestrzeń wspólnego doświadczania ruchu poprowadzą Anna i Krzysztof Skolimowscy.

Kadr z filmu „90-letnia dziewczynka” w reżyserii Valerii Bruni-Tedeschi i Yanna Coridiana, mat. nadesłane przez dystrybutora

Arte po polsku: Dostępny jest film dokumentalny „90-letnia dziewczynka”

13 września 2019

W bezpłatnym serwisie VOD – ARTE PO POLSKU, będącym częścią francusko-niemieckiego kanału ARTE, do 17 października dostępny jest film dokumentalny 90-letnia dziewczynka w reżyserii Valerii Bruni-Tedeschi i Yanna Coridiana. Twórcy dokumentu towarzyszą choreografowi Thierry'emu Thieû Niangowi w podparyskim szpitalu, gdzie prowadzi on warsztaty tańca dla pacjentów oddziału geriatrycznego zmagających się z chorobą Alzheimera. Dzięki tym zajęciom podopieczni oddziału – Blanche, Adelaide i Pierrot na nowo odkrywają radość życia, a nawet miłość.

fot. Andrzej Grabowski

Scena dla tańca 2019: „Żniwa” Polskiego Teatru Tańca w Filharmonii Gorzowskiej i na scenie Sinfonia Baltica

13 września 2019

Już za tydzień, 20 września o godz. 19.00 publiczność Filharmonii Gorzowskiej będzie mogła zobaczyć spektakl Żniwa Polskiego Teatru Tańca. Twórcy spektaklu (reż. Igor Gorzkowski, chor. Iwona Pasińska i artyści PTT) odwołują się do obrzędów towarzyszących żniwom, poruszając tym samym temat związku człowieka z naturą. Widzowie znajdą w nim inspiracje pracami Oskara Kolberga i Rokiem Polskim Zofii Kossak, zaś fabularną oś spektaklu wyznacza motyw powrotu Odysa. Kolejną sceną, która będzie gościć spektakl Polskiego Teatru Tańca, jest Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara w Słupsku. Pokaz Żniw dla słupskiej publiczności odbędzie się 28 września o godz. 18.00.  

 

Oba pokazy spektaklu współorganizowane są przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2019.

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia