ENG
A A A
 maj 2019 
Polski Teatr Tańca "Rozmównica"

Polski Teatr Tańca zaprasza na rozmównicę „Jak przestrzeń tańczy?”

21 maja 2019

W czwartek, 23 maja o godz. 18.30 Polski Teatr Tańca zaprasza na kolejną z cyklu comiesięcznych rozmównic, tym razem pod hasłem Jak przestrzeń tańczy?. W rozmowie weźmie udział prof. Agnieszka Jelewska z Instytutu Teatru i Sztuki Mediów, teatrolożka, medioznawczyni, dyrektorka i współzałożycielka Humanities/Art/Technology Research Center (UAM w Poznaniu) oraz Anna Nowak – tancerka, choreografka, pedagożka, regularnie współpracująca ze Studio Wayne McGregor w Londynie oraz innymi prestiżowaymi instytucjami na świecie. Po dyskusji Anna Nowak poprowadzi ćwiczenie obrazujące temat relacji ciała i przestrzeni. Spotkanie jak zwykle zakończy potańcówka Dancing Poznań, pod hasłem Nieludzkie ciała, którą poprowadzi DJ Cedro i wodzirej Robert Chodyła. Wstęp wolny.

Wojciech Mochniej "We_selle", fot. Paweł Jaruga

Jeszcze trzy spektakle w majowej Polskiej Sieci Tańca

21 maja 2019

W tym miesiącu w ramach Polskiej Sieci Tańca zaplanowano pokaz czterech spektakli (niektóre pokazywane są więcej niż jeden raz), które oglądać można w pięciu ośrodkach w kraju, zgodnie z ideą Sieci o cyrkulacji rodzimych produkcji. Przed nami pokazy jeszcze trzech tytułów: Kaj Dzias Living Space Theatre w choreografii Jakuba Margosiaka w Mazowieckim Instytucie Kultury (w ramach projektu Centrum Sztuki Tańca w Warszawie) oraz We_selle w choreografii Wojciecha Mochnieja i fascynat odśrodkowy_dwatrzycztery Anny Piotrowskiej, które pokazane zostaną w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie.

 

Od 2019 roku głównym organizatorem Polskiej Sieci Tańca jest Instytut Muzyki i Tańca. 

Młody Tancerz Roku 2019

TVP Kultura: Rusza konkurs Młody Tancerz Roku 2019

20 maja 2019

W czerwcu TVP Kultura zaprasza do oglądania kolejnej edycji prestiżowego konkursu Młody Tancerz Roku, współorganizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Odcinki półfinałowe zobaczymy na antenie TVP Kultura 4 i 11 czerwca o godz. 20.20, a finał 25 czerwca o godz. 20.00.

 

W jury zasiądą Zastępca Dyrektora Instytutu Muzyki i Tańca, prof. dr hab. Aleksandra Dziurosz, wybitny choreograf, Jacek Przybyłowicz oraz światowej sławy polski tancerz, Wiesław Dudek, którzy będą oceniać występy 14 uczestników. Do finału przejdzie siedmioro tancerzy, z czego szóstkę wybiorą Jurorzy, a jedną osobę wytypują widzowie w internetowym głosowaniu.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia