ENG
A A A
 kwiecień 2020 
Wrocławski Teatr Pantomimy  „Pustka. Pustynia. Nic”. Fot. Natalia  Kabanow

Taniec online: Spektakle, filmy i zajęcia taneczne dostępne w sieci w czasie pandemii koronawirusa

1 kwietnia 2020

Odkąd świat realny zatrzymał się w związku z pandemią koronawirusa, codziennie na adres naszej redakcji spływają informacje o różnego rodzaju inicjatywach podejmowanych przez środowisko tańca, które można śledzić lub w których można wziąć udział online. O wielu z nich, zwłaszcza tych ograniczonych czasowo, informowałyśmy na bieżąco. Dlatego tym razem chcemy przedstawić Wam materiał zbierający w jednym miejscu informacje o rozmaitych propozycjach związanych z tańcem i pochodzących z legalnych źródeł. Oczywiście poza poniższą listą w internecie można znaleźć nieskończoną liczbę fragmentów, teaserów czy wręcz nagrań całych spektakli, pochodzących z nieoficjalnych źródeł. My ograniczymy się do tych, które dotarły do nas bezpośrednio od samych artystów lub które instytucje udostępniły na swoich kanałach. Publikujemy je bez zbędnych opisów, jedynie z krótkim wyjaśnieniem „kto” i „co”, ewentualnie „do kiedy”.

 

Naszą listę będziemy systematycznie uzupełniać, zaznaczając nowe linki. Wiele z nich dostępnych jest przez ograniczony czas, dlatego serdecznie zachęcamy do korzystania!

fot. Beata Jarzębska

Nowy dyrektor Instytutu Muzyki i Tańca

8 kwietnia 2020

8 kwietnia 2020 roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński powołał Katarzynę Meissner na stanowisko dyrektora Instytutu Muzyki i Tańca. Kadencja nowej dyrektor upłynie 31 grudnia 2023 roku. Stanowisko zastępcy dyrektora obejmie Aleksandra Dziurosz, która pełniła tę funkcję również podczas kadencji poprzedniego dyrektora Maxymiliana Bylickiego, a przez ostatnich kilka tygodni pełniła obowiązki dyrektora Instytutu.

Teatr Wielki – Opera Narodowa online: Bajkowy balet „Śpiąca królewna” w Poniedziałek Wielkanocny

8 kwietnia 2020

Teatr Wielki – Opera Narodowa działa cały czas dla publiczności – przede wszystkim poprzez platformę vod.teatrwielki.pl, bezpłatnie i w otwartym dostępie. Od czasu zawieszenia spektakli twórcy związani z teatrem za pośrednictwem Facebooka i Instagrama zapraszają do swoich domów na próbyoperowe czytankiprywatne recitale, autorskie cykle edukacyjne czy przyspieszony kurs języka włoskiego. 

 

W kwietniu Teatru zaprasza na spektakl baletowy online pt. Śpiąca królewna, jeden z najbardziej rozpoznawalnych klasycznych spektakli baletowych, obowiązkowa pozycja w repertuarze niemal każdego liczącego się zespołu baletowego na świecie. To niezwykłe widowisko oczarowuje dziecięcą widownię, a dorosłym ukazuje wszelkie walory baletu klasycznego. Przedstawienie udostępnione zostanie na platformie vod.teatrwielki.pl w Poniedziałek Wielkanocny, 13 kwietnia o godz.18.00, i w dwie kolejne soboty: 18 i 25 kwietnia o godz. 18.00.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia