ENG
A A A
 styczeń 2019 
Pink Mama Theatre "Fashion", fot. Patrycja Płanik

Szwajcaria: Dziś premiera „Fashion” Pink Mama Theatre

18 stycznia 2019

Dziś o godz. 20.00 w Dampfzentrale w szwajcarskim Bernie odbędzie się premiera Fashion – najnowszego spektaklu Pink Mama Theatre, w reżyserii i scenografii Sławka Bendrata i Dominika Krawieckiego. Bendrat jest też autorem choreografii, a Krawiecki scenariusza do spektaklu. Zespół zapowiada, że latem przyjedzie ze spektaklem do Polski. Terminy i wybrane miejsca pokazów zostaną podane w lutym.

 

Twórcy tak zapowiadają spektakl: Człowiek tworzy ubiór, a ubiór tworzy człowieka – moda od zawsze towarzyszyła człowiekowi i, podobnie jak religia i sztuka, doskonale odzwierciedla ducha epoki. Cel przyświecający modzie może być natury praktycznej, etycznej, seksualnej, estetycznej, a także reprezentatywnej. Dzięki temu nasze wewnętrzne przeżycia jesteśmy w stanie zamienić w manifest, który nosimy od urodzenia aż do śmierci. Fashion rzuca światło na wszystkie wymienione aspekty.

 

Stypendia Alternatywnej Akademii Tańca 2019 rozdane

17 stycznia 2019

Fundacja Art Stations przyznała 3 pełne stypendia Alternatywnej Akademii Tańca 2019, pokrywające opłatę za wszystkie sesje oraz zakwaterowanie w czasie trwania projektu (dojazd na sesję pozostaje w gestii stypendysty lub stypendystki) oraz stypendia częściowe na poszczególne wybrane sesje (maksymalnie 3 w roku). Stypendium częściowe zwalnia tylko z opłaty za wybrane zajęcia (zakwaterowanie i dojazd opłacane są we własnym zakresie stypendysty lub stypendystki), które poprowadzą: Rosalind Crisp i Andrew Morrish, Guy Cools, Rivca Rubin, Peter Pleyer i Michiel Keuper, Maria Stokłosa i Christos Papadopoulos.

 

Gratulujemy stypendystom!

 

 

Warszawa: Tydzień Zawirowań, czyli spektakle i warsztaty w Teatrze Tańca Zawirowania

16 stycznia 2019

W najbliższą sobotę, 19 stycznia w Warszawie rozpocznie się Tydzień Zawirowań. Potrwa do następnej soboty, 26 stycznia i w tym czasie będzie można obejrzeć aż trzy spektakle Teatru Tańca Zawirowania, w tym flagowy Po godzinach, a także wziąć udział w warsztatach CONTEMPOrary z Michałem Góralem, absolwentem prestiżowej uczelni Codarts w Rotterdamie. W programie Tygodnia Zawirowań znalazł się także wzruszający spektakl Real Love w choreografii zaprzyjaźnionego z zespołem Hiszpana, Daniela Abreu oraz Wybieg w choreografii Karoliny Kroczak, zatańczony przez Elwirę Piorun i Szymona Osińskiego.  

 

Wszystkie spektakle będą pokazywane na scenie Teatru Tańca Zawirowania (ul. Belwederska 20/22), natomiast warsztaty odbędą się w Akademii Tańca Zawirowania (ul. Wspólna 61/101).

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia