ENG
A A A
 maj 2018 
Dni Sztuki Współczesnej, mat. własne organizatora

Białystok: Taniec na XXXIII Dniach Sztuki Współczesnej

23 maja 2018

Od 22 do 27 maja trwają Dni Sztuki Współczesnej w Białymstoku. Organizowany od 1985 roku festiwal to najstarsze i największe tego typu wydarzenie w regionie. Prezentowane są na nim głównie realizacje z dziedziny teatru, ale od lat na DSW można także oglądać spektakle taneczne i ruchowe. Podczas tegorocznej, 33. edycji, pokazanych zostanie pięć: spektakl dla dzieci z udziałem tancerzy Blisko w reżyserii Alicji Morawskiej-Rubczak, Szczelina Teatru Chorea, Cezary idzie na wojnę Komuny // Warszawa, My/Wy Krakowskiego Teatru Tańca oraz Wesele.Poprawiny Polskiego Teatru Tańca. Po spektaklu PTT organizatorzy zapraszają na spotkanie z twórcami, które poprowadzi krytyczka tańca Anna Królica. 

 

Fot. materiały organizatorów.

Warszawa: Teatr Tańca Zawirowania „Real Love” – chor. Daniel Abreu – pokaz przedpremierowy

22 maja 2018

Teatr Tańca Zawirowania zaprasza na przedpremierowy pokaz nowej produkcji Real Love, realizowanego z zespołem przez choreografa Daniela Abreu. Prezentacja odbędzie się 23 maja o godzinie 18.00 w siedzibie Teatru Tańca Zawirowania przy ulicy Belwederskiej 20/22 (wejście od Sułkowickiej). Spektakl porusza tematykę rożnych aspektów miłości. Projekt jest rezultatem rezydencji hiszpańskiego choreografa w Warszawie. Oficjalna premiera spektaklu odbędzie się podczas letniej odsłony XIV edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania (22-27 czerwca 2018).

Wrocław: Od czwartku XII Mandala Performance Festival

22 maja 2018

W dniach 24-27 maja 2018 kurator Adam Kamiński i Centrum Inicjatyw Artystycznych zapraszają na XII Mandala Performance Festival. W ramach festiwalu zostaną zaprezentowane spektakle o niestabilności dzisiejszych czasów, w których stereotypy, rytuały i tradycje nie są w stanie zapobiec współczesnej alienacji. Twórcy krytykują i podważają powierzchowne postrzeganie europejskiego dziedzictwa kulturowego i estetyki. Chcą obudzić nasze sumienia znieczulone konsumpcjonizmem, zmuszają do refleksji na temat lęków i cierpień innych ludzi. Poruszają kwestie odpowiedzialności i uczciwości w życiu. W programie warsztaty z improwizacji tańca z Marią Marvidou oraz spektakle Yoli Wesołowskiej, Marii Marvidou i Małgorzaty Haduch, Alexeya Torgunakova, Teatru ROZBARK, Jarosława Mysony, Rock Dance Theatre & Kino Variatino.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia