ENG
A A A
 listopad 2018 

Jubileusz 100. rocznicy urodzin Henryka Tomaszewskiego – planowane wydarzenia

20 listopada 2018

20 listopada 2019 roku przypada setna rocznica urodzin Henryka Tomaszewskiego – mima, tancerza, choreografa, reżysera i twórcy wrocławskiej pantomimy. Świadomi wartości dziedzictwa kulturowego, które po sobie zostawił, Wrocławski teatr Pantomimy jego imienia do wspólnego świętowania i uczestniczenia w wydarzeniach, które przygotowali na sezon 2018/2019 i 2019/2020. Organizatorzy chcieliby, aby poprzez kultywowania tradycji, nawiązanie do najwybitniejszych osiągnięć teatru w Polsce, kreować nowe wartości, wchodzić z nimi w dyskurs i poszukiwać nowych rozwiązań dla pantomimy zespołowej. Planowane przez WTP uroczystości związane z 100. rocznicą urodzin Henryka Tomaszewskiego będą miały zasięg ogólnopolski, a realizowane działania odbędą się przy współpracy m.in. z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, Centrum Sztuki Współczesnej WRO. Na program obchodów 100. urodzin Tomaszewskiego składały się będą projekty artystyczne, edukacyjne i promocyjne o zasięgu ogólnopolskim.

Bytom/Teatr ROZBARK: „Młodzi na scenę” – wyniki konkursu na rezydencję

20 listopada 2018

Teatr ROZBARK w Bytomiu wybrał dwa spektakleże wybrał dwa spektakle do do realizacji w ramach programu rezydencyjnego Młodzi na scenę. Są to:

 

Company HAA & ODD ze spektaklem smell.me.ordinary.piece
Dominika Wiak & Daniela Komędera-Miśkiewicz ze spektaklem Manhattan.

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Zdjęcie promocyjne do spektaklu Renaty Piotrowskiej-Auffret„Wycieka ze mnie samo złoto”. Na zdjęciu: Renata Piotrowska-Auffret. Fot. Ola Osowicz.

Renata Piotrowska-Auffret i Paweł Sakowicz wśród 20 priorytetowych artystów sieci AEROWAVES w roku 2018

19 listopada 2018

Aerowaves to europejska sieć specjalistów w dziedzinie tańca, która wspiera młodych choreografów, stwarzając im możliwości zaprezentowania spektakli na zagranicznych scenach. Co roku członkowie Aerowaves spotykają się, by wybrać najciekawsze zgłoszenia choreograficzne młodych twórców tańca, którzy otrzymują miano  artystów priorytetowych.Wśród artystów wybranych do Aerowaves Twenty 2019 znalazła się aż dwójka twórców z Polski: po raz drugi (!) Renata Piotrowska-Auffret (ze spektaklem Wycieka ze mnie samo złoto – The pure gold is seeping out of me) i Paweł Sakowicz (ze spektaklem Jumpcore). Prezentacje prac artystów i artystek Twenty19 odbędą się podczas festiwalu tańca Spring Forward (5-7 kwietnia 2019, La Briqueterie, Val-de-Marne k. Paryża).

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia