ENG
A A A
 luty 2019 

Warszawa/Muzeum Azji i Pacyfiku: „Taniec butoh – fotografie” – wystawa zdjęć tancerki TO-EN

19 stycznia 2018 - 18 marca 2018 | Warszawa: Muzeum Azji i Pacyfiku, ul. Solec 24.

Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie zaprasza na wystawę zdjęć poświęconych twórczości tancerki butoh TO-EN / TO-EN Butoh Company. Na wystawie będzie można zobaczyć tancerkę w obiektywach Pawła Maciaka, Małgorzaty Taraszkiewicz, Martina Gustavssona, Macieja Grochali, Natalii Osuch, Dawida Linkowskiego i Andrzeja Grzelaka. Wystawa prezentuje zdjęcia fotografów, którzy pojawili się na drodze twórczej TO-EN. Autorzy utrwalili w kadrach spektakle TO-EN i TO-EN Butoh Company, a także wpisali się trwale swą wizualną wrażliwością w artystyczną wizję TO-EN, gdzie taniec butoh i jego filozofia wykracza poza ściany teatru.

 

Gdańsk/Trójmiejski Punkt Taneczny: Anna Haracz i Anna Achimowicz „Strings & veins” - Premiera

10 lutego 2018 - 11 lutego 2018 | godz. 19:00 | Klub ŻAK | Gdańsk | Premiera

W ramach Trójmiejskiego Punktu Tanecznego Klub Żak zaprasza na pokaz spektaklu Strings & veins Anny Achimowicz i Anny Haracz. Spektakl przygotowały artystki, które na co dzień pracują w zupełnie różnych estetykach tanecznych i muzycznych. Anna Achimowicz, uprawiająca fizyczny taniec współczesny, inspirująca się muzyką i estetyką rockową oraz Anna Haracz – tancerka współczesna, improwizatorka, używająca również głosu, poruszająca się w regionach duchowości i poetyki, stworzą spektakl-zderzenie dwóch odmiennych, ale uzupełniających się światów. Wspólnie artystki zadadzą pytanie o to, co łączy struny i żyły, czyli co ze stylów muzycznych można zaaplikować do pracy choreograficznej.

Wrocław: Wrocławski Teatr Pantomy „Café Panique” – reż. Joanna Gerigk

10 lutego 2018 - 11 lutego 2018 | godz. 19:00 | Wrocław: Teatr Polski, Scena na Świebodzkim, pl. Orląt Lwowskich 20 c

Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza na  spektakl Café Panique w reżyserii Joanny Gerigk. Fabuła przedstawienia inspirowana jest opowiadaniami Rolanda Topora ze zbiorów Cztery róże dla Lucienne oraz Najpiękniejsza para piersi na świecie. Głównym tematem podejmowanym przez twórców przedstawienia jest samotność i sposoby radzenia sobie z nią. Sytuacje, w które zostają wplątani bohaterowie, stają się próbą walki o sens życia i człowieczeństwa. Scenografię przygotował Michał Dracz, a muzykę skomponował Sebastian Ładyżyński.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia