ENG
A A A
 maj 2018 

Warszawa/Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski: Wystawa zbiorowa „Inne tańce”

28 kwietnia 2018 - 23 września 2018 | Warszawa: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2.

Inne tańce to wystawa zbiorowa o jednym z najważniejszych zjawisk nowej sztuki w Polsce ostatnich lat: o śmiałych eksperymentach twórców tańca, teatru, performansu, sztuk wizualnych oraz muzyki eksperymentalnej, które ułożyły się w fenomen określany jako zwrot performatywny. Zostaną  na niej zaprezentowaneprace ponad dwudziestu artystek i artystów, m.in. Chóru Kobiet, Krzysztofa Garbaczewskiego, Anety Grzeszykowskiej, Komuny//Warszawa, Konrada Smoleńskiego, Aleksandry Wasilkowskiej, Wojtka Ziemilskiego i Marty Ziółek.

Gdańsk: Opera Bałtycka „Pinokio” – chor. Giorgio Madia

10 maja 2018 - 11 maja 2018 | godz. 11:00 | Opera Bałtycka | Gdańsk

Opera Bałtycka zaprasza na premierę baletu Pinokio w choreografii Giorgio Madii. – wybitnego reżyser i choreografa, byłego solistę Baletu XX Wieku Maurice’a Béjarta i tancerza San Francisco Ballet. Historia drewnianego pajacyka, który bardzo chciał zostać człowiekiem, oparta jest na słynnej powieści Carla Collodiego, wielokrotnie ekranizowanej i wystawianej na deskach teatrów na całych świecie. Gdański Pinokio to spektakl, który połączy balet klasyczny z elementami sztuki akrobacji. Spektakl będzie znakomitą okazją do podziwiania zespołu baletowego pod kierownictwem Wojciecha Warszawskiego i Izabeli Sokołowskiej-Boulton.

Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/I: Kielecki Teatr Tańca „Alicja w Krainie Czarów”

11 maja 2018 | godz. 17:00 | Warszawa: Teatr Studio, Duża Scena, pl. Defilad 1

W ramach I odsłony Sceny Tańca Studio 2018 Kielecki Teatr Tańca pokaże spektakl Alicja w Krainie Czarów w choreografii Elżbiety Pańtak i Grzegorza Pańtaka. Przedstawienie łączy tradycyjną wersję utworu literackiego ze współczesną kulturą i sztuką XXI wieku. Nowatorskie pomysły twórców to pojawienie się m.in.: niezwykle malowniczych postaci towarzyszących Alicji, takich jak np. Kota o kilku obliczach, śmiesznego Królika, barwnych Kwiatów, Motyli, czy też – stepujących Stonóg. Niezwykłość przedstawienia podkreślona będzie również poprzez warstwę plastyczną obrazu - ponad dwieście, przygotowanych z rozmachem, oryginalnych kostiumów oraz bajkową scenografię. Spektakl realizowany jest w radosny i kolorowy sposób, twórcy z poczuciem humoru opowiadają historię podróży Alicji po krainie sennych wyobrażeń. Mnogość choreografii w różnych stylach tańca - poczynając od stepowania, poprzez rewię, musical oraz taniec jazzowy, aż po taniec współczesny, pozwoli zarówno dzieciom, jak i dorosłym przenieść się do magicznego świata fantazji.

« poprzednia1234następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia