ENG
A A A
 grudzień 2019 

Warszawa/Ruch w Instytucie 2019: Weronika Pelczyńska „Dwutakt. Taniec jako gra zespołowa” – warsztaty

16 grudnia 2019 | godz. 09:00 | Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego | Warszawa

W trzy kolejne poniedziałki grudnia Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza do udziału w warsztatach Dwutakt. Taniec jako gra zespołowa prowadzonych przez Weronikę Pelczyńską. Będą to ostatnie zajęcia w jesiennym cyklu Ruch w Instytucie. Choreografka zaproponuje uczestnikom pracę nad koordynacją, rytmem i swobodą ciała w ruchu. Skupi się na rozwijaniu umiejętności współdziałania z innymi w improwizacji będącej, jak podkreśla, jedną z trudniejszych umiejętności, której nie da się nauczyć samemu.  

 

Bilety: pojedyncze zajęcia – 30 zł (osoby powyżej 60. roku życia – 15 zł), karnet na miesiąc – 100 zł do nabycia na www.instytut-teatralny.pl (za pośrednictwem serwisu GoOut) oraz w księgarni „Prospero” w Instytucie Teatralnym. 

Kraków: Takao Kawaguchi, Tomomi Tanabe w „Chorej tancerce” Tatsumiego Hijikaty

16 grudnia 2019 | godz. 19:00 | Kraków: Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”, ul. Konopnickiej 26

W dniach 14 i 18 grudnia, kolejno – w studiu Publink oraz w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie – na zaproszenie Fundacji Pompka zostanie przedstawiony spektakl przygotowany na bazie źródłowego tekstu twórcy butoh Tatsumiego Hijikaty – Yameru Maihime w interpretacji Takao Kawaguchiego i Tomomi Tanabe. 16 grudnia artyści zaprezentują go też w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” w Krakowie. Akcja Yameru Maihime toczy się na macie tatami,  prywatnym, intymnym i najmniejszym zakątku wszechświata. Substancje i byty z przeszłości przenikają się z symbolami codzienności, a niebywała wolność ekspresji twórczej Hijikaty przyjmuje formę w ciałach artystów. Już sam tytuł utworu stanowi zagadkę. Ponieważ jego interpretacji nie ułatwia specyfika języka japońskiego – a w szczególności pismo kanji, w którym każdy znak ma zazwyczaj  przypisanych dużo znaczeń – wiele jest spekulacji na jego temat. Choć przetłumaczony na język angielski tekst nosi tytuł Sick Dancer, Kawaguchi przekłada Yameru Maihime jako The Ailing Dance Mistress (Chora tańcząca księżniczka), stąd m.in. pojawiają się pytania, kim jest tytułowa osoba.

Sopot: Anna Steller „Echo” - Premiera

16 grudnia 2019 | godz. 19:00 | Sopot: Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, Plac Zdrojowy 2 | Premiera

Echo to spektakl Anny Steller, kierowany fascynacją, współzależnością, badaniem relacji między jednostką a kolektywem. Solo multiplikuje się, tworząc różne światy i abstrakcyjne narracje, które odbijają się echem, czasem przenikając się nawzajem, czasem wykluczając, pozostawiając nas jedynie ze szczątkami tego co materialne i realne.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia