ENG
A A A
 marzec 2021 
aktualności
Scena taneczna

TVP Kultura: W niedzielę pierwsze odcinki „Sceny tanecznej”

5 marca 2021

Scena taneczna to nowy cykl TVP Kultura, w którym widzowie poznają historię tańca i różnorodność jego języka. Pierwszy odcinek, którego emisja zaplanowana jest na niedzielę 7 marca o godz. 22.00 poświęcony będzie tańcom dawnym. W roli gwiazdy wystąpi Balet Cracovia Danza. Zaraz po nim, o godz. 22.35 wyemitowany zostanie drugi odcinek, poświęcony tańcom towarzyskim XIX i XX wieku, które zaprezentują Aleksandra Szatkowska, Alexey Kazennov, Kornelia Kopaczyńska, Bartosz Lech, Marta Kuląg i Mikołaj Tama. W programie usłyszymy także omówienia ekspertów, którzy opowiedzą o tańcu jako o zjawisku społeczno-kulturowym. Cykl składa się z 16 odcinków – na kolejne dwa TVP Kultura zaprasza w następną niedzielę, 14 marca o godz. 22.10 i 22.35.

"i"

Spektakl „i” Macieja Kuźmińskiego nominowany do litewskiej nagrody teatralnej „Thanksgiving Mask”

5 marca 2021

Spektakl i w choreografii Macieja Kuźmińskiego, przygotowany razem z Šeiko šokio teatras (Litwa) został nominowany do nagrody teatralnej miasta Kłajpeda „Thanksgiving Mask”. To przyznawana od 2005 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru nagroda specjalna za osiągnięcia artystów teatralnych w Kłajpedzie oraz za najważniejsze dzieła roku i najważniejsze wydarzenia życia teatralnego. Autorem pomysłu na nagrodę jest reżyser Alvydas Vizgirda. Nad spektaklem pracowało międzynarodowe grono twórców: choreograf, dwie tancerki i reżyser oświetlenia z Polski, amerykańsko-polski dramaturg, kostiumografka z Serbii, tancerze z Litwy i Belgii. Laureatów poznamy 26 marca.

Poznań: We wtorek w Pawilonie film „Raving Riot” Stepana Polivanova

4 marca 2021

9 marca w poznańskim PAWILONIE zobaczyć będzie można film Raving Riot w reżyserii Stepana Polivanova – obraz poświęcony młodzieńczej energii „rejwolucji” i wspólnotowemu charakterowi tańca i buntu. Pokaz otworzy tegoroczny cykl filmowy Krótkie spięcia, którego kuratorem jest Andrzej Marzec. Po filmie rozmowa z Aleksandrą Sudolską: z wykształcenia historyczką, z zamiłowania założycielką klubu Schron, z potrzeby działania – prezeską Stowarzyszenia Eclectic Movemet. Wydarzenie bezpłatne: uwaga, liczba miejsc ograniczona (80 miejsc). 

 

W maju 2018 roku w ramach akcji antynarkotykowej policja wtargnęła do dwóch tbiliskich klubów: Cafe Gallery i Bassiani. Zatrzymano kilkadziesiąt osób, a przed budynkiem dawnego Parlamentu – w miejscu ważnym dla Gruzinów – rozpoczął się dwudniowy rave protestacyjny pod hasłem „Tańczymy razem, walczymy razem”, zakończony złożoną przez rząd obietnicą liberalizacji prawa narkotykowego. W Raving Riot Polivanovowi udaje się uchwycić młodzieńczą energię „rejwolucji”, wspólnotowy charakter tańca i buntu oraz potrzebę sprawczości. 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia