ENG
A A A
 lipiec 2020 
aktualności

E-scena Ciało/Umysł: „Prosto z wnętrza” – rozmowa z Iloną Trybułą i 21 lekcji tańca na XXI wiek

3 lipca 2020

W czerwcu ruszyła 19. edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Tańca i Performansu Ciało/Umysł. Przez najbliższe miesiące wydarzenia odbywać się jednak będą na wirtualnej scenie, z nadzieją, że jesienią będzie można spotkać się na żywo w teatrze. Tymczasem na e-scenie trwa cykl rozmów „Prosto z wnętrza”, w którym Anna Sańczuk zagląda do artystów przygotowujących premiery na jesienny festiwal. Rozmowy pozwolą głębiej zajrzeć w świat artysty, człowieka, odkryć kulisy życia, twórczości i wyzwań dzisiejszych czasów: będzie o zdumieniu, lękach, nadziejach, obietnicach i spełnieniu. Odbyły się już rozmowy z Martą Ziółek i Pawłem Sakowiczem, a w najbliższą sobotę o godz. 10.00 będzie można wirtualnie spotkać się z Iloną Trybułą, która podejmie zagadnienia związane z taneczną improwizacją: Wielka Improwizacja czy mała improwizacja? Impro tylko na scenie? Czy także w życiu?. Rozmowa dostępna będzie  na FB Festiwalu Ciało/Umysł: https://www.facebook.com/cialoumysl/

 

Ponadto w ramach e-Sceny C/U 2020 rozpoczął się nowy cykl: 21 lekcji tańca na XXI wiek, do tej pory ukazały się dwie lekcje:
Lekcja 1 | Paweł Sakowicz
Lekcja 2 | Ilona Trybuła

Dziś kończy się nabór do PolandDances

3 lipca 2020

Jeszcze dziś do końca dnia można nadsyłać zgłoszenia do nowego projektu Instytutu Muzyki i Tańca oraz Instytutu Adama Mickiewicza, PolandDances. Jest to nowe narzędzie impresariatu służące do promocji polskiego tańca zagranicą. Artystom umożliwi ono zaprezentowanie się przed gronem międzynarodowych kuratorów i dyrektorów festiwali, dlatego serdecznie zachęcamy do skorzystania z tej okazji. Ideą PolandDances jest promocja różnorodnych działań, dlatego do udziału zapraszamy zarówno instytucje, organizacje pozarządowe, jak i grupy nieformalne czy artystów niezależnych.  

 

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez formularz zamieszczony na stronie polanddances.pl  

Warszawa & Online: Zapisy na XI edycję Warszaw CI Flow

2 lipca 2020

Ruszyły zapisy na jedenastą edycję festiwalu kontakt improwizacji Warsaw CI Flow, która odbędzie się w dniach 20-25 sierpnia w Warszawie (Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski) i online. Fundacja Artystyczna PERFORM zaprasza na wyjątkową, gdyż organizowaną w nietypowych okolicznościach, edycję wydarzenia, która rozpocznie nową 3-letnią odsłonę festiwalu.

Kolejne trzy edycje festiwalu w latach 2020-2022 będą przestrzenią eksploracji improwizacji kontaktowej jako techniki tańca, zjawiska kulturotwórczego i społecznego. To kompleksowe zjawisko, które jako system komunikacji staje się narzędziem samopoznania i zmiany na poziomie percepcji. Organizatorzy wydarzenia starają się stworzyć przestrzeń nauki, eksploracji i eksperymentu, zarówno w obszarze samej techniki tańca, jak i w szerszym kontekście. Tegoroczna edycja Warsaw CI Flow jest organizowana w atmosferze rozbudzonej wrażliwości i gotowości, co jest konsekwencją niepewności i nieustannych zmian. Pomimo nadzwyczajnego czasu oraz w odpowiedzi na potrzebę odnajdywania nowych kanałów komunikacji organizatorzy starają się stworzyć możliwość tańca, niezależnie od zaistniałych trudności spowodowanych globalną pandemią.

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia