ENG
A A A
 grudzień 2020 
aktualności
Fot. Magdalena Wojtanek

Teatr Muzyczny w Lublinie: Rusza projekt taneczny online „MY.WY.ARTYŚCI”

30 listopada 2020

Teatr Muzyczny w Lublinie w każdy piątek grudnia zaprasza do oglądania wideoklipów zrealizowanych na terenie miasta w ramach projektu MY.WY.ARTYŚCI. Wideoklipy udostępniane będą na fanpage'u projektu i na Facebooku Teatru Muzycznego w Lublinie. Ponadto zobaczyć tam będzie można efekty sesji fotograficznych autorstwa Magdaleny Wojtanek, przedstawiających tancerzy biorących udział w projekcie.

 

Autorkami projektu są tancerki Teatru Muzycznego w Lublinie – Sandra Czaplicka i Sofiya Kiykovska. Będzie w nim można zobaczyć Lublin piękny i Lublin brzydki, Lublin pełen miłości, nostalgii, Lublin w ruchu. Tancerze zamienili scenę na ulice miasta, aby tańczyć wśród ludzi i dla ludzi, wszędzie tam, gdzie przeplatają się historie ich samych z historiami miejsc i mieszkańców. 

„Scena dla wszystkich: niepełnosprawność i radykalna estetyka” – dyskusja online

30 listopada 2020

W Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami, 3 grudnia o godz. 19.00, British Council zaprasza na transmisję debaty Scena dla wszystkich: niepełnosprawność i radykalna estetyka. Dyskusję poprowadzi Grzegorz Reske, współpracownik East European Performing Arts Platform, a gośćmi panelu będą:

 

- Tatiana Cholewa, tancerka i choreografka

- Anna Królica, dziennikarka, historyczka i kuratorka tańca

- Filip Pawlak, producent filmowy i teatralny, ambasador projektu Europe Beyond Access w Polsce i współautor raportu Artyści z niepełnosprawnością w głównym nurcie kultury i sztuki.

 

Artyści z niepełnosprawnością tworzą dziś jedne z najbardziej eksperymentalnych, innowacyjnych, awangardowych i odważnych teatrów, również tanecznych. Wciąż jednak istnieją bariery, które uniemożliwiają im dostęp do scen i obiektów głównego nurtu, utrudniają równoprawne dzielenie się własną twórczością i zdobycie należytego uznania za swoją cenną kreatywną pracę. Debatę będzie można obejrzeć na Facebooku Europe Beyond Access oraz British Council Polska.

„The Best of Dances with Camera” on-line w ten weekend

27 listopada 2020

Krótkometrażowy sezon festiwalowy Fundacja Ad Arte w Poznaniu planowała zakończyć z przytupem kolejną edycją Short Waves on Tour, czyli pokazami krótkiego kina w całej Polsce. Z powodu pandemii postanowiono jednak przenieść wydarzenie do sieci i tak powstało kolejne wydarzenie – Short Waves Online. Wśród trzech proponowanych sekcji pod szyldem „The Best”: Konkurs Polski, Urban View i Dances with Camera, szczególnie polecamy naszym czytelnikom tę ostatnią. Obejmuje ona selekcję filmów z międzynarodowego konkursu filmów krótkometrażowych, których wspólnym językiem jest ruch i taniec. W programie znajdą się produkcje taneczne z całego świata, odsłaniające przez widzami nieograniczone możliwości fizycznej ekspresji, wyrażone za pomocą filmowej narracji, niezależnie od formy i gatunku. Publikujemy informacje o filmach sekcji „The Best of Dances with Camera” i zachęcamy do bezpłatnego uczestnictwa (po rejestracji) w przeglądzie w dniach 27-30 listopada 2020 na platformie FILMCHIEF HUB.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia