ENG
A A A
 lipiec 2020 
aktualności

Przewodnik taniec: Wykład „Technologie cielesności: ciało i bunt”

13 lipca 2020

W ramach platformy Przewodnik taniec można zapoznać się z wykładem dr. Wojciecha Mackiewicza o technologiach cielesności. Mackiewicz jest filozof i oligofrenopedagogiem, autorem książki Ciało i polityczność. Koncepcja cielesności w filozofii Michela Foucaulta. Uczestnik spotkań Wrocławskiej Wszechnicy Filozoficznej i filozoficznych wtorków w Panato Cafe.  Brał udział w projekcie Laboratorium Ruchu ESK 2016. Wykład dostępny jest pod linkiem: https://www.fundacjaperforma.com/rozmowy-z-artystami/wykady-o-tancu-technologie-cielesnosci-cialo-i-bunt

 

Projekt Przewodnik taniec realizowany jest ze wsparciem medialnym naszego portalu.

 

Choreomania#0

Projekt „Choreomania” Moniki Błaszczak realizowany w sieci

13 lipca 2020

Choreomania to projekt choreograficzny, w ramach którego autorka oraz odbiorcy proponują badania nad nowymi sposobami poruszania się w postpandemicznym świecie. W Choreomanii pojęcie choreografii jest używane w jej poszerzonym znaczeniu, nie jako układ tańca prezentowanego na scenie, lecz jako organizacja ciał w czasie i przestrzeni. Postpandemiczny świat to taki, w którym zależności między ludźmi, zwierzętami, roślinami, przyrodą nieożywioną i wirusami uzyskują nowe znaczenia i istotność.W ramach projektu publikowane są krótkie filmy w serwisie YouTube na kanale Moniki Błaszczak: https://www.youtube.com/channel/UCNuRMseqhbnAtmfSsbvt0pQ, które funkcjonują jako audiowizualna stymulacja do spekulacji i poszukiwań ruchowych. Ponadto każdy film publikowany jest wraz z uzupełniającym tekstem na stronie: www.monikablaszczak.com/blog

Publikujemy linki do zrealizowanych dotychczas odcinków.

 

Projekt jest realizowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

fot. Sylwia Zawadzka

Warszawa: Fundacja Sztuka Ciała zaprasza na plenerowe pokazy „Pędów” i „Żywej zieleni”

10 lipca 2020

Spektakl Pędy i happening Żywa zieleń pokaże w lipcu i sierpniu grupa Fundacja Sztuka Ciała w popularnych warszawskich przestrzeniach: Centrum Praskim Koneser, Sinfonii Varsovii, na Plaży Żoliborz i Poniatówce oraz na osiedlu Odolany. Najbliższy pokaz (Żywa zieleń) odbędzie się 11 lipca o godz. 16.00 na skwerze przy bulwarze im. Generała George’a Smitha Pattona i rozpocznie on wakacyjny program grupy, inspirowany naturalną ekspresją roślin. 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia