ENG
A A A
 lipiec 2021 
wydarzenia | 1
Poznań/Polski Teatr Tańca/Laboratoria Twórcze „tańczyMY na Taczaka!”: Aniela Kokosza, Paulina Giwer-Kowalewska, Agnieszka Dubilewicz – warsztaty „Całociało!”

Poznań/Polski Teatr Tańca/Laboratoria Twórcze „tańczyMY na Taczaka!”: Aniela Kokosza, Paulina Giwer-Kowalewska, Agnieszka Dubilewicz – warsztaty „Całociało!”

31 lipca 2021 - 1 sierpnia 2021 | godz. 10:00 | Poznań: Polski Teatr Tańca, ul. Stanisława Taczaka 8

Warsztaty

Warsztaty Całociało! poprowadzą Aniela Kokosza, Paulina Giwer-Kowalewska i Agnieszka Dubilewicz, pedagożki tańca i artystki zajmujące się kreatywną pracą ruchową, tworzące kolektyw Kolekttacz, który w swoich działaniach zwraca szczególną uwagę na rozwój kompetencji artystycznych wśród najmłodszych, pogłębianie ich wrażliwości i zainteresowania sztuką.

 

Pomysłodawczynie warsztatu zapraszają do swobodnego bycia „tu i teraz” – do spotkania w ruchu autentycznym, niewymuszonym, w nieustającej wymianie myśli, energii, obserwacji i skojarzeń. Warsztat dedykowany jest również dzieciom o wyjątkowych potrzebach.

XVII Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania: „Części ciała” – Ramona Nagabczyńska

XVII Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania: Ramona Nagabczyńska „Części ciała”

1 sierpnia 2021 | godz. 19:30 | Warszawa: Centrum Teatru i Tańca w Warszawie ul. Bruna 9

Festiwal

Solo Części ciała jest efektem choreograficznej fascynacji twarzą. Performans bada zarówno jej anatomię i fizjologię, jak i zdolność do bycia nieustannie zmieniającym się obrazem, generującym znaczenia, emocje i tożsamości.

 

Tradycyjnie twarz uważana jest za nośnik prawdy, interfejs sfery psychicznej człowieka, a język jej analizy naładowany jest romantyczną mitologią. Twarz jest częścią ciała, na którą zwracamy szczególną uwagę i która najbardziej uaktywnia empatię na poziomie neuronów lustrzanych. Jednocześnie – jak w przypadku innych części ciała – jej używanie i postrzeganie podlegają historycznym przemianom i specyficznym nakazom.

 

Skąd wzięła się charakterystyczna dla tańca współczesnego obsesja na punkcie neutralnej twarzy i co ta neutralność miałaby właściwie oznaczać? Jaki jest związek groteski i kobiecej podmiotowości? Co współczesna choreografia twarzy mówi nam o kulturowej opresji?

Poznań/Polski Teatr Tańca/Polska Sieć Tańca 2020/21/Laboratoria twórcze „tańczymy na Taczaka!”: Warsztaty tańca z Centrum Teatru i Tańca/Teatrem Tańca Zawirowania – Aleksandra Krajewska

6 sierpnia 2021 | godz. 18:00 | Poznań: Polski Teatr Tańca, ul. Taczaka 8

Warsztaty

W ramach cyklu letnich warsztatów tańca Polski Teatr Tańca, będący partnerem Polskiej Sieci Tańca 2020/21, zaprasza na warsztaty z Centrum Teatru i Tańca/Teatrem Tańca Zawirowania, które poprowadzi Aleksandra Krajewska.

 

Warsztaty poprzedzające spektakle pokazywane w ramach Polskiej Sieci Tańca 2020/21 organizowane są jako wydarzenie towarzyszące i prowadzone przez artystów Sieciowych.  

 

« poprzednia12345następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia