ENG
A A A
 czerwiec 2021 
wydarzenia | 1
Pokaz site-specific „Ekosomatyczne praktyki choreograficzne”

Warszawa/II edycja CST: Pokaz site-specific „Ekosomatyczne praktyki choreograficzne”

14 czerwca 2021 | godz. 20:00 | Warszawa: Okolice dzikich brzegów Wisły

Performans

Fundacja Artystyczna PERFORM i Mazowiecki Instytut Kultury zapraszają na pierwsze z trzech wydarzeń site-specific, które odbędą się podczas II edycji Centralnej Sceny Tańca w Warszawie. Blok site-specific skupia się na eksploracji potencjału, który niesie ze sobą praca w przestrzeniach nie tanecznych, ale  unikatowych sceneriach miasta Warszawy. Wykorzystując narzędzia improwizacyjne, choreograficzne oraz ruch i taniec organizatorzy spróbują ukazać nową perspektywę na otaczające przestrzenie, architekturę i naturę. Skupią uwagę na odkrywaniu relacji z otoczeniem, tego, jak ludzka obecność w organiczny sposób ją przeobraża, a uwaga wydobywa esencję doświadczenia.

 

Ekosomatyczne praktyki choreograficzne to mikroproces badawczo-artystyczny, podczas którego zespół choreografek: Alicja Czyczel, Katarzyna Sztarbała oraz Natalia Oniśk będzie budować relacje z lokalną przyrodą oraz wytwarzać kolektywnie narzędzia, partytury (z ang. score) i wrażliwy język opisu doświadczenia wyłaniające się na styku pracy z ruchem, wybranymi obszarami somatyki oraz uważnym byciem w konkretnym otoczeniu przyrodniczym Warszawy. Zależy nam na tym, aby w nasze usytuowane i ucieleśnione procesy współ-stawania się wpleść eko-krytyczną wrażliwość na wielogatunkowe zależności i materialne światotworzenia. Tygodniowy proces rozłożony będzie w czasie i będzie rozwijać się w dzikich zakątkach, nadrzecznych terenach i nieużytkach Warszawy przy twórczym udziale zaproszonych gościń i gości, przedstawicielek innych dziedzin sztuki i nauki.

Fot. Katarzyna Machniewicz

Krosno/Polska Sieć Tańca 2020/21: Krakowskie Centrum Choreograficzne „Trans_Miss(i)on” – chor. Iwona Olszowska, Ferenc Fehér

15 czerwca 2021 | godz. 18:00 | Krosno: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1

Pokaz spektaklu

W ramach Polskiej Sieci Tańca 2020/21 odbędzie się spektakl Trans_Miss(i)on Grupy Wokół Centrum w choreografii Iwony Olszowskiej i Ferenca Fehéra. Trans_Miss(i)on to podróż w głąb; wymiana pomiędzy heart beat, flow dynamic, pomiędzy tym, co wewnątrz i na zewnątrz; eksploracja witalnego i pierwotnego tribal oraz subtelnego suspend. Ruch zostaje tutaj poddany prawom fizyki, emocji, stanu; zanurzany w odmiennych czasoprzestrzeniach i rzeczywistościach. Pulsuje pomiędzy witalnością, pierwotnością a status quo, pomiędzy realnością a snem o lataniu. Wynurza to, co organiczne, zwierzęce, archetypowe, ale także skierowane na subtelne przebicia, nieuchwytności kosmosu i ducha. Spektakl prezentuje trans, rytuał, droga do siebie przez połączenie z cząstką otaczającej energii Wszechświata.

Toruń/„Scena dla tańca 2021”: Tomasz Ciesielski „Odyseja”

Toruń/„Scena dla tańca 2021”: Tomasz Ciesielski „Odyseja”

15 czerwca 2021 | godz. 18:00 | Toruń: PKP Dworzec Wschodni, plac Fryderyka Skarbka 4

Pokaz spektaklu

Teatr Nowszy oraz Teatr Muzyczny w Toruniu zapraszają na pokaz spektaklu Odyseja w choreografii Tomasza Ciesielskiego we współpracy z tancerzami.

 

Choć współczesny świat stoi dla nas otworem, coraz rzadziej wyruszamy w podróż, która nie tylko jest przygodą, ale też ścieżką wewnętrznej przemiany. Dziś możemy polecieć na koniec świata lub nawet zdobyć z wycieczką Mount Everest, ale to nie oznacza, że przekraczamy jakiekolwiek osobiste granice. Doświadczamy jedynie iluzji rytuału przejścia, którą chętnie wzmacniamy epicką relacją w mediach społecznościowych. Istotą podróży jest to, co po drodze. To otrząśnięcie się z młodzieńczych ideałów i odnalezienie sensu życia – swojej Itaki. 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia