ENG
A A A
 listopad 2020 
aktualności - archiwum | 21
Próby do spektaklu „Kantor.Burza”, Cricoteka/KTT/IMiT 2020 fot. Grzesiek Mart doc, Marcin Saltarski

Kraków/Zamówienia choreograficzne 2020: Premiera spektaklu „Kantor. Burza” w reż. Sławka Krawczyńskiego i chor. Anny Godowskiej

8 października 2020

Już za tydzień w krakowskiej Cricotece odbędzie się premiera spektaklu Kantor. Burza w reżyserii Sławka Krawczyńskiego i z choreografią Anny Godowskiej. Spektakl jest taneczną podróżą w głąb świata Tadeusza Kantora. Teatr Kantora był jedną z najważniejszych inspiracji, które poprowadziły mnie ku poszukiwaniom metody w obrębie pracy ze snami i nieświadomością. „Kantor Burza” stanowi domknięcie pewnego długiego etapu mojej twórczości. Jest czymś, w rodzaju powrotu do źródeł, a zarazem podziękowaniem i hołdem, jaki chciałbym złożyć wielkiemu artyście, któremu tak wiele zawdzięczam – zaznacza Sławek Krawczyński. Premiera doskonale wpisuje się także w tegoroczny program Cricoteki Rollercoaster. Kolekcjonerzy wrażeń – którego kuratorami są Paweł Łyskawa i Eryk Makohon – rozpięty pomiędzy wspominanie, bycie tu i teraz a wizję tego, co może nadejść.

 

W czwartek 15 października o godz. 19.00 odbędzie się pokaz zamknięty; na pokazy otwarte dla publiczności Cricoteka zaprasza 16 i 17 października o godz. 19.00. Bilety dostępne na stronie: https://bilety.cricoteka.pl/. Spektakl jest współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2020.

 

IMiT: Od dziś bezpłatne poradnictwo psychologiczne dla artystów muzyków i tancerzy – wspieraMY

7 października 2020

Pracownia Edukacji i Psychologii Muzyki Instytutu Muzyki i Tańca wznawia poradnictwo psychologiczne online dla artystów. Konsultacji będą udzielać psycholożki z wykształceniem muzycznym lub tanecznym i doświadczeniem w działalności artystycznej, które znają specyfikę zawodów artystycznych, a także są dobrze zorientowane w problemach muzyków i tancerzy. Poradnictwo to kontynuacja bezpłatnego pakietu dla artystów muzyków i tancerzy, który Instytut Muzyki i Tańca uruchomił 21 kwietnia 2020 roku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom środowiska w czasie pandemii. 

 

Dr Małgorzata Chmurzyńska, psycholożka udzielająca wsparcia w obu edycjach: W ramach poradnictwa wspieraMY artyści mogą porozmawiać ze mną i innymi ekspertkami o problemach związanych zarówno z życiem artystyczno-zawodowym, jak i prywatnym, o radzeniu sobie z emocjami, ze stresem, z tremą koncertową, z ekspozycją społeczną, z byciem ocenianym, a także o niełatwym nieraz funkcjonowaniu w środowisku artystycznym. Oferujemy także wiedzę dotyczącą m.in. kształtowania motywacji do ćwiczeń, technik radzenia sobie w kryzysie czy pomoc w analizie własnych zdolności.

Gdańsk: Otwarcie wystawy „Raz na ludowo. Od folkloru tanecznego do folku”

7 października 2020

Galeria Nadbałtyckiego Centrum Kultury od 9 października do 10 listopada gościć będzie wystawę Raz na ludowo. Od folkloru tanecznego do folku. Ekspozycja przeprowadzi widza od początków ruchu folklorystycznego aż do współczesności. Dwutorowa narracja wystawy umożliwi spojrzenie na temat z różnych perspektyw – szeroko, ogólnokrajowo (pomogą w tym makiety przedstawiające tańce o funkcji obrzędowej, filmy, liczne nagrania audio i zdjęcia), ale i wężej, regionalnie – zaprezentowane zostaną stroje wykorzystywane przez zespoły folklorystyczne z terenu Pomorza (kaszubski, kociewski, powiślański i borowiacki), a także instrumenty ludowe z prawie niespotykanym już w użyciu rzępielem na czele.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia