ENG
A A A
 maj 2021 
aktualności - archiwum | 3
Opera Nova "Szepty i cienie": "3 for 13", chor. Jacek Przybyłowicz, fot. Andrzej Makowski

Opera Nova: Premiera „Szeptów i cieni” w chor. Jacka Przybyłowicza online w Międzynarodowy Dzień Tańca

26 kwietnia 2021

W Międzynarodowym Dniu Tańca 29 kwietnia o godz. 19.00 odbędzie się długo zapowiadana premiera Szeptów i cieni – wieczoru trzech jednoaktówek w choreografii Jacka Przybyłowicza. Spektakl będzie można oglądać bezpłatnie na kanale YouTube Opery Nova do 3 maja.

 

Barocco do utworów J.S. Bacha, stworzone pierwotnie na Biennale Tańca w Lyonie, było już wystawiane na kilku europejskich scenach. Najnowsza wersja tego dzieła, którą wykona Balet Opery Nova będzie dopasowana do emploi artystycznego tancerzy. Pozostałe części składające się na program wieczoru baletowego – Szepty i cienie z muzyką Pawła Szymańskiego oraz 3 for 13 do kompozycji Pawła Mykietyna – będą to prapremiery.

 

 

Polski Teatr Tańca: Dziś rozpoczyna się 1. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca „Granice natury – granice kultury”

23 kwietnia 2021

1. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Granice natury – granice kultury potrwa w Polskim Teatrze Tańca od 23 do 30 kwietnia. Program zawiera spektakle i performanse online, rozmowy oraz krótko- i długometrażowe filmy choreograficzne. Kulminacją programu festiwalowego będzie inauguracja siedziby Polskiego Teatru Tańca, która odbędzie się 29 kwietnia online na Facebooku i YouTube Polskiego Teatru Tańca. Streaming rozpocznie się ok. godz. 19.13 od emisji wspólnego zdjęcia. Następnie rozpocznie się akcja Narodowego Tańczenia, czyli prezentacja poloneza w wykonaniu tancerzy Polskiego Teatru Tańca oraz zaproszonych gości. Widzowie będą mogli dołączyć własne nagrania z autorskimi interpretacjami tańca. W planach tego dnia jest także wirtaulne zwiedzanie teatru, toast i emisja życzeń nadesłanych przez przyjaciół i prezentacja filmów wyprodukowanych przez Polski Teatr Tańca w ostatnich latach. Zakończenie wirtualnego spotkania planowane jest ok. godz. 21.00. 

autor plakatu: Luigi Scoglio

„Sen nocy letniej” w reżyserii i choreografii Giorgio Madii na Play Kraków w niedzielę

22 kwietnia 2021

Sen nocy letniej, na podstawie komedii Williama Szekspira pod tym samym tytułem, w reżyserii i choreografii Giorgio Madii oraz muzycznej realizacji Marcina Nałęcza-Niesiołowskiego 25 kwietnia o 18.30 będzie transmitowany na żywo z Opery Krakowskiej na Play Kraków. To realizacja przełamująca schematy gatunkowe. Oprócz baletu będzie można bowiem usłyszeć śpiewające elfy (Iwona Socha, Monika Korybalska) i Chór Żeński Opery Krakowskiej, a także podziwiać grę aktorów dramatycznych. W roli Puka wystąpi Gabriele Togni, Oberona/Tezeusza – Yauheni Yatskevich, Tytanii/Hipolity – Gabriela Kubacka, Hermii – Malika Tokkozhina, Lizandra – Yauheni Raukuts. Transmisja spektaklu organizowana jest w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca i jest częścią akcji tańczMY. Dostęp: 10 zł. 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia