ENG
A A A
 maj 2021 
aktualności - archiwum | 4

Opera Bałtycka: Jutro premiera spektaklu „Judyta/Syn marnotrawny/Święto wiosny”

22 kwietnia 2021

Z okazji 70-Iecia istnienia Opery Bałtyckiej w Gdańsku, które przypadło w 2020 roku, zespół zaprasza na premierę spektaklu Judyta/Syn marnotrawny/Święto wiosny do muzyki Arthura Honeggera, Claude’a Debussy’ego i Igora Strawińskiego w opracowaniu Joségo Marii Floréncia (kierownictwo muzyczne), Romualda Wiczy-Pokojskiego (reżyseria), Ewy Wycichowskiej (choreografia), Zuzanny Kubicz (scenografia), Zofii Komasy (kostiumy) i Agnieszki Długołęckiej (przygotowanie chóru). Spektakl został zarejestrowany z wyprzedzeniem i będzie wyemitowany 23 kwietnia o godz. 19.00 i 24 kwietnia o godz. 18.00. Dostęp w cenie 25 zł.  

Damien Jalet & Aimilios Arapoglou „Skid Technique”. Fot. Emilia Milewska

Wiedeń/Festiwal ImPulsTanz 2021: Nabór do 179 warsztatów i projektów badawczych

21 kwietnia 2021

Po pełnym wrażeń festiwalowym roku 2020, który odbywał się głównie w plenerze i on-line, ImPulsTanz 2021 powraca do centrum warsztatowego Arsenal, z zajęciami na żywo od 15 lipca do 15 sierpnia 2021. Tegoroczna oferta ImPulsTanz to 179 warsztatów i projektów badawczych, podzielonych na 17 bloków tematycznych, prowadzonych przez 106 międzynarodowych i austriackich pedagogów. Ten bogaty program warsztatowy, odbywający się w przestronnych studiach ze świetną klimatyzacją, oferuje miłośnikom tańca możliwość szlifowania warsztatu i odkrywania zupełnie nowych stylów tańca. W tym roku aż 90 kursów tanecznych i 9 projektów badawczych skierowanych jest do profesjonalnych tancerzy/tancerek i choreografów/choreografek, którzy/które będą mogli/mogły podnieść swoje umiejętności na zajęciach z techniki i repertuaru, poszerzyć wiedzę na warsztatach teoretycznych oraz zrealizować się twórczo w ramach intensywnych projektów badawczych.

 

Rejestracja uczestników warsztatów i nabór zgłoszeń do projektów badawczych już trwają na stronie www.impulstanz.com i od 4 maja 2021 w Biurze Obsługi Warsztatów.

IMiT: Wyniki naboru wniosków do programu Wspieranie aktywności międzynarodowej 2021

21 kwietnia 2021

Zgodnie z regulaminem programu Wspieranie aktywności międzynarodowej 19 kwietnia 2021 roku w formie online na platformie Teams odbyło się posiedzenie Komisji opiniującej wnioski złożone do programu. W wyniku prac eksperckich Komisja zarekomendowała do dofinansowania, a zastępca dyrektora Instytutu Aleksandra Dziurosz, na podstawie rekomendacji Komisji, podjęła ostateczną decyzję o przyznaniu dofinansowania 22 projektom. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami. 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia