ENG
A A A
 maj 2021 
aktualności - archiwum | 8

IMiT: tańczMY on-line

13 kwietnia 2021

Wielkimi krokami zbliża się 29 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Tańca, a wraz z nim trzecia edycja akcji tańczMY. Okoliczności nie rozpieszczają – spotkania na żywo zapewne będą mniej liczne niż dotychczas. To nie zatrzyma nas jednak przed tańcem! Instytut Muzyki i Tańca zaprasza do udziału w akcji on-line, w której można pokazać swoje nagrania lub przygotować coś specjalnego właśnie z tej okazji, a dzięki temu na przekór czasom będzie można  wspólnie świętować i dzielić się tańcem. W czasie trwania akcji od 22 kwietnia do 9 maja wystarczy opublikować na Facebooku swój taniec wraz z #tańczMY, by razem celebrować Międzynarodowy Dzień Tańca.

W piątek performans online „Rozluźnienie” Katarzyny Chmielewskiej, Radosława Dudy i Radosława Deruby

12 kwietnia 2021

GAK Plama i GAK Winda 16 kwietnia o godz. 19.00 zapraszają na premierę performansu Rozluźnienie. Pokaz odbędzie się na kanałach mediów społecznościowych GAK Plamy i GAK Windy.


Będzie to spotkanie trójki artystów: tancerki i choreografki Katarzyny Chmielewskiej, muzyka Radosława Dudy oraz artysty sztuk audiowizualnych Radosława Deruby – VJ-a DERUBA. W trakcie performansu twórcy będą wzajemnie na siebie oddziaływać w sposób konkretny i bezpośredni. Scenografią będzie instalacja generatywna, dzięki której ruch sceniczny w czasie rzeczywistym przekłada się na to, co widzimy na ekranie.

 

Fot. Regina Brocke

Zmarł Ismael Ivo

9 kwietnia 2021

Brazylijski tancerz i choreograf Ismael Ivo, w Europie znany między innymi jako współzałożyciel wiedeńskiego festiwalu ImPulsTanz (wraz z Karlem Regensburgerem) oraz wieloletni Dyrektor Artystyczny Sekcji Tańca w ramach Biennale w Wenecji, zmarł 8 kwietnia 2021 roku w szpitalu w swoim rodzinnym São Paulo z powodu zarażenia koronawirusem Covid-19. Miał 66 lat.

 

W Polsce znany był także jako juror konkursu Solo Dance Contest, odbywającego się w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca (w 2013 roku).

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia