ENG
A A A
 październik 2020 
aktualności - archiwum | 8

IMiT/Program wydawniczy 2020: Ukazała się książka „Pilates. Podręcznik do nauki ćwiczeń na macie z uwzględnieniem profilaktyki dla tancerzy”

6 października 2020

Z przyjemnością informujemy, że w ramach Programu wydawniczego 2020, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca, ukazała się książka Grety Polańskiej-Moidinis pt. Pilates. Podręcznik do nauki ćwiczeń na macie z uwzględnieniem profilaktyki dla tancerzy. Współwydawcą publikacji, poza samą autorką, jest Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Publikacja składa się z części teoretycznej i praktycznej. W pierwszej z nich przedstawiono twórcę metody oraz teorię i główne założenia pilatesu. Opisy wzbogacono tu zdjęciami anatomicznymi. Autorka przygotowała także osobny rozdział skierowany do tancerzy, aby podkreślić wagę wprowadzenia ćwiczeń pilatesu do ich codziennego treningu (Taniec i jego wpływ na aparat ruchu i zdrowie tancerzy). W części drugiej zaprezentowano kompletny repertuar klasycznych ćwiczeń na macie, które oprócz opisu zobrazowano zdjęciami poszczególnych etapów wykonania. Każde ćwiczenie zostało opisane pod względem technicznym, kinejzologicznym i oddechowym. Ponadto ćwiczenia zostały pogrupowane według stopnia ich zaawansowania.

 

Autor: Przemek Sokołowski

Spektakle taneczne na Art Weekend w Białymstoku

5 października 2020

Art Weekend 2020 – interdyscyplinarny białostocki festiwal sztuki – odbędzie się w dniach 9-11 października. Będzie to niewielki przegląd aktualnych spektakli teatralnych i tanecznych młodych, poszukujących twórców. Otworzy go Trucizna – najnowsza produkcja Polskiego Teatru Tańca, w choreografii Marty Ziółek. W sobotę dwukrotnie pokazany zostanie Thriller z Nowego Teatru w Warszawie w choreografii i reżyserii Anny Smolar i Pawła Sakowicza. W niedzielę – Absolutely Fabulous Dancers HOTELOKO movement makers.    

„Nowoczesny balet w kinie” – rusza cykl pokazów spektakli Matthew Bourne’a na dużym ekranie

2 października 2020

Z przyjemnością informujemy, że w warszawskim Kinie Luna w sobotę 3 października rusza cykl pokazów spektakli Matthew Bourne’a – jego znakomitych i zaskakujących reinterpretacji klasyki baletowej. W programie znalazły się Je­zi­o­ro łabędzie, Romeo i Julia, The Car Man oraz Kopciuszek. Cykl Nowoczesny balet w kinie potrwa do 14 listopada, wszystkie pokazy będą odbywać się w soboty o godz. 16.30. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy dwa pojedynczne bilety na inauguracyjny pokaz Jezioro łabędziego. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie, jakim słynnym amerykańskim filmem inspirowany był spektakl Bourne’a wystawiony w Sadler’s Wells Theatre na początku XXI wieku. Odpowiedzi prosimy wyjątkowo przesyłać nie mailem, a za pomocą komunikatora Messenger skojarzonego z profilem naszego portalu na Facebooku. Decyduje kolejność poprawnych odpowiedzi. 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia