ENG
A A A
 lipiec 2021 
kalendarium - 1/7/2021 | 1

Warszawa/Nowy Teatr: Joanna Leśnierowska „Poszerzanie pola” – wykład

1 lipca 2021 | godz. 17:00 | Warszawa: Nowy Teatr, ul. Madalińskiego 10/16

Wykład Joanny Leśnierowskiej w Nowym Teatrze w Warszawie rozpoczynie drugi cykl Poszerzanie pola. To program choreograficzny przygotowywany we współpracy z Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk.

 

Bezpłatne wejściówki do odbioru na pół godziny przed wydarzeniem w kasie Teatru.

Wrocław: Wrocławski Teatr Pantomimy „Los Mimos”

1 lipca 2021 | godz. 18:00 | Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego | 53 - 121 Wrocław

Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza na spektakl Los Mimos. Jest to zbiorowa kreacja zespołu aktorskiego przygotowana pod opieką artystyczną Leszka Bzdyla, dyrektora artystycznego wrocławskiej pantomimy. Los Mimos towidowisko na wskroś współczesne, nawiązujące do tradycji barokowego teatru popularnego, z którego wywodzi się europejska pantomima. Przywołując klasyczne rozwiązania mimicznej improwizacji z ducha dell’arte i arlekinady, mimowie pragną bawić, zaskakiwać, wywracać do góry nogami realistyczne pojmowanie rzeczywistości.

Warszawa/Nowy Teatr/„Poszerzanie pola”: Agnieszka Kryst „Expiria”

1 lipca 2021 - 2 lipca 2021 | godz. 20:00 | Warszawa: Nowy Teatr, ul. Madalińskiego 10/16

Expiria to studium kobiecego ciała. Inspiracja do spektaklu została zaczerpnięta ze sztuk wizualnych oraz z tańca ekspresjonistycznego z pierwszej połowy XX wieku. Poruszające się ciało tworzy intymny krajobraz, ukazuje się jako niewyczerpane źródło energii, siły i pożądania. Jest w ciągłym ruchu, nieustannie przemienia się i transformuje. Tańcząc, ustanawia i kwestionuje granice pomiędzy swoją abstrakcyjnością a materialnością. Subtelnie uwydatnia swój potencjał fizyczny i emocjonalny. Bawi się formą i ciągle się jej wymyka, tym samym odzyskuje swoją autonomię i siłę sprawczą. Uwalnia się relacja, która łączy je z naturą. Ta energia bezustannie przepływa, otwierając kolejne przestrzenie cielesnej wolności.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia