ENG
A A A
 sierpień 2020 
kalendarium - 13/9/2019 | 1

Warszawa/Oddaj Ciężar Studio: Verena Pircher „Countertechnique” – warsztaty

12 września 2019 - 13 września 2019 | godz. 20:30 | Warszawa: Oddaj Ciężar Studio, ul. Twarda 42, godz. 20.30-22.00

Oddaj Ciężar Studio – nowe miejsce na tanecznej mapie Warszawy, stworzone przez Karolinę Kroczak i grupę Oddaj Ciężar – zaprasza na dwudniowy warsztat Countertechnique z Vereną Pircher. To technika stworzona przez holenderską choreografkę Anouk van Dijk, będąca narzędziem zarówno dla ciała, jak i umysłu tancerza. Proponowany podczas zajęć zestaw ćwiczeń pomaga m.in. uzyskać większe zakresy w stawach, a także wchodzić w przestrzeń przy jednoczesnym utrzymaniu płynności i giętkości ruchu. Warsztat będzie prowadzony na poziomie średniozaawansowanym i zaawansowanym.  

 

Koszt: 120 zł całość/ 70 zł jeden dzień

Zapisy: oddajciezar@gmail.com

Kalisz: XI Ogólnopolska Konferencja Polskiego Forum Choreologicznego

13 września 2019 - 15 września 2019 | Kalisz: Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, ul. Nowy Świat 28/30.

W Kaliszu pod hasłem „Źródła tańca” odbędzie się XI Konferencja Polskiego Forum Choreologicznego. Na konferencję zapraszają Polskie Forum Choreologiczne i Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Konferencji towarzyszyć będzie premiera XX tomu rocznika „Studia Choreologica”, wydawanego we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca, będącego wyborem tekstów powstałych po zeszłorocznej konferencji.

Głogów/TEATR POLSKA 2019: „We_selle” – chor. Wojciech Mochniej

13 września 2019 | godz. 18:00 | Głogów: Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie, Pl. Konstytucji 3 Maja 2

Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie zaprasza na spektakl We_selle Wojciecha Mochnieja. Pokaz odbywa się w ramach programu TEATR POLSKA 2019, który umożliwia prezentację spektakli w tych miejscach w Polsce, gdzie brakuje instytucjonalnych teatrów. 

 

O spektaklu:

We_selle to projekt multimedialny, łączący istotę teatru fizycznego, wykorzystującego różne techniki tańca współczesnego, performansu, improwizacji, z projekcjami video i soundscape’ami. Punkt wyjścia oraz główną oś spektaklu stanowi ceremonia zaślubin. Pobrzmiewają tu echa klasyki: Wesela Wyspiańskiego, Ślubu Gombrowicza, nie zabrakło też odwołań do kultury współczesnej i popularnej – jak filmy Smarzowskiego, w których jak w soczewce skupiają się wady człowieka i wychodzą drzemiące w nim demony. 

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia