ENG
A A A
 sierpień 2020 
kalendarium - 15/9/2019 | 1

Kalisz: XI Ogólnopolska Konferencja Polskiego Forum Choreologicznego

13 września 2019 - 15 września 2019 | Kalisz: Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, ul. Nowy Świat 28/30.

W Kaliszu pod hasłem „Źródła tańca” odbędzie się XI Konferencja Polskiego Forum Choreologicznego. Na konferencję zapraszają Polskie Forum Choreologiczne i Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Konferencji towarzyszyć będzie premiera XX tomu rocznika „Studia Choreologica”, wydawanego we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca, będącego wyborem tekstów powstałych po zeszłorocznej konferencji.

Kielce/Polska Sieć Tańca: Kielecki Teatr Tańca „Intercepted/Przechwycone”, Lubelski Teatr Tańca „Stalking Paradise”

15 września 2019 | godz. 18:00 | Kielecki Teatr Tańca | Kielce

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na inaugurację sezonu artystycznego 2019/2020. W programie wieczoru znalazły się dwa spektakle: Intercepted/Przechwycone Kieleckiego Teatru Tańca w choreografii Wojciecha Mochnieja oraz Stalking Paradise Lubelskiego Teatru Tańca według koncepcji i w choreografii Külli Roosny i Kennetha Flaka. Stalking Paradise będzie pokazany w ramach Polskiej Sieci Tańca.

 

Poznań/Scena Robocza: Michał Przybyła, Dominik Więcek „Bromance”

15 września 2019 | godz. 19:00 | Poznań: Scena Robocza, ul. Grunwaldzka 22

Scena Robocza w Poznaniu zaprasza na pokaz spektaklu zwycięzców konkursu dla młodych twórców Nowa Generacja Dominika Więcka i Michała Przybyły. Głównym tematem spektaklu Bromance jest stereotyp „prawdziwego mężczyzny”, braterskość, czułość męsko-męska czy też jej wyrzeknięcie się w imię hipotetycznej męskości. Pomysł na spektakl Bromance  zrodził się z zainteresowania dyskursem wokół nowej koncepcji braterstwa – idei sformułowanej przez Jane Ward i opisywanej w Not Gay. Sex between Straight White Man. Będzie to będzie choreograficzny zapis tych rozważań.

 

Dominik Więcek i Michał Przybyła zostali laureatami konkursu The Best OFF 2019 za spektakl Bromance.

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia