ENG
A A A
 maj 2021 
kalendarium - 22/11/2020 | 1

Warszawa: „No place for... ” – wystawa fotograficzna Marty Ankiersztejn

30 sierpnia 2020 - 30 listopada 2020 | Warszawa: Instytut Teatralny, ul. Jazdów 1

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza na wystawę fotograficzną  No place for... Marty Ankiersztejn – fotografki tańca i wieloletniej współpracowniczki Instytutu Muzyki i Tańca. Kuratorką wystawy jest Jadwiga Majewska, a będzie można ją oglądać przez kolejne trzy miesiące. W październiku wystawie towarzyszyć będą działania performatywne z udziałem bohaterów cyklu.

 

O wystawie:

Projekt No place for... opowiada o artystkach i artystach zajmujących się sztuką tańca w Warszawie i Berlinie. Te dwa miasta – często porównywane do siebie – mienią się kontrastami. Oferują bardzo wiele, ale nie każdemu i nie bezinteresownie.
Co to znaczy być polskim tancerzem na emigracji? Jak się czuje wyedukowany
za granicą polski tancerz powracający do kraju? Jak odnaleźć się w systemie?
Jak walczyć o swój status? Czy artysta móże mieć rodzinę?

Szczecin/OKNO – ZBLIŻENIA 2020: SPOTKANIE III – „CIELESNOŚĆ WYBRAŻEŃ/REALNOŚĆ SNÓW”: Pokaz metod pracy Anny Nowickiej

22 listopada 2020 | godz. 17:00 | ON-LiNE: https://youtu.be/-7QCQUVi0ig

Ośrodek Teatralny Kana w Szczecinie nie poddaje się i swoje działania przenosi do internetu. W najbliższy weekend zapraszama na pokaz metod pracy Anny Nowickiej, choreografki i tancerki. Spotkanie odbędzie się on-line, będzie ogólnodostępne i bezpłatne – zapraszamy w niedzielę 22 listopada o godzinie 17.00 pod linkiem: https://youtu.be/-7QCQUVi0ig

 

Od artystki: zapraszam wszystkich na niedzielne spotkanie, podczas którego poopowiadam o pełnej niespodzianek pracy ze snami, o zaskakujących zwrotach akcji w wyobraźni i o tym, jak proces śnienia pozostaje w nieustającym dialogu z „obudzoną” rzeczywistością. Będziemy również praktykować, oglądać fragmenty spektakli i wsłuchiwać się w wewnętrzną, jaśniejącą ciszę. 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia