ENG
A A A
 wrzesień 2020 
kalendarium - 28/9/2020 | 1

Warszawa: „No place for... ” – wystawa fotograficzna Marty Ankiersztejn

30 sierpnia 2020 - 30 listopada 2020 | Warszawa: Instytut Teatralny, ul. Jazdów 1

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza na wystawę fotograficzną  No place for... Marty Ankiersztejn – fotografki tańca i wieloletniej współpracowniczki Instytutu Muzyki i Tańca. Kuratorką wystawy jest Jadwiga Majewska, a będzie można ją oglądać przez kolejne trzy miesiące. W październiku wystawie towarzyszyć będą działania performatywne z udziałem bohaterów cyklu.

 

O wystawie:

Projekt No place for... opowiada o artystkach i artystach zajmujących się sztuką tańca w Warszawie i Berlinie. Te dwa miasta – często porównywane do siebie – mienią się kontrastami. Oferują bardzo wiele, ale nie każdemu i nie bezinteresownie.
Co to znaczy być polskim tancerzem na emigracji? Jak się czuje wyedukowany
za granicą polski tancerz powracający do kraju? Jak odnaleźć się w systemie?
Jak walczyć o swój status? Czy artysta móże mieć rodzinę?

Warszawa: II Kongres Tańca – część konferencyjna

27 września 2020 - 29 września 2020 | Warszawa: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, ul. Mordechaja Anielewicza 6

Nadrzędnym celem II Kongresu Tańca jest znalezienie odpowiedzi na kluczowe wyzwania stojące przed środowiskiem tanecznym w Polsce. Obecną kondycję polskiego tańca skonfrontujemy z diagnozą i postulatami I Kongresu Tańca, który odbył się w 2011 roku. Wypracujemy także harmonogram działania dla środowiska (instytucji, organizacji, aktywistów związanych ze sztuką tańca) na kolejne lata.

 

Kongres rozpoczął się pod koniec 2019 roku od kilkuetapowych konsultacji z polskim środowiskiem tańca, w ramach których został wypracowany program.

 

Finał Kongresu składa się z dwóch części – Warszawskiego Święta Tańca oraz części konferencyjnej.

Sopot/Terytoria choreografii: Stowarzyszenie Dance [Sic!] Association „Rambert. Tryptyk” - Premiera

27 września 2020 - 28 września 2020 | godz. 19:00 | Sopot: Teatr Plaży, ul. Mamuszki 2 | Premiera

Marie Rambert, choreografka, tancerka i pedagog rozwinęła talent wielu brytyjskich choreografów oraz tancerzy. Założony przez nią zespół, noszący obecnie nazwę Rambert Dance Company, jest najstarszym profesjonalnym, działającym nieprzerwanie zespołem tańca w Wielkiej Brytanii. Wciąż istnieje także stworzona przez artystkę szkoła – Rambert School of Ballet and Contemporary Dance.

 

Koncepcja przedstawienia Rambert. Tryptyk, inspirowana życiem i twórczością polskiej choreografki Marie Rambert, zwyciężyła w konkursie organizowanym przez Instytut Adama Mickiewicza  i Instytut Muzyki i Tańca w 2019 roku i jest realizowana przez Stowarzyszenie Dance [Sic!] Association. Premiera przedstawienia rozpocznie tegoroczną odsłonę projektu Terytoria choreografii – nowe szlaki awangardy, cyklu prezentującego niezwykłe kobiety, ikony polskiego tańca i ich biografie.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia