ENG
A A A
 sierpień 2020 
kalendarium - 3/12/2019 | 1

Poznań/Alternatywna Akademia Tańca 2019: Christos Papadopulos „Mikro-choreografie” – coaching

2 grudnia 2019 - 6 grudnia 2019 | Poznań: Stary Browar, Studio Słodownia 3, ul. Półwiejska 42

Art Stations Foundation i Stary Browar Nowy Taniec zapraszają do udziału w grudniowej sesji Alternatywnej Akademii Tańca 2019. W czasie najbliższego spotkania coaching zatytułowany Mikro-choreografie poprowadzi Christos Papadopoulos. Głównym tematem sesji będzie zagadnienie bycia (performera) w (i wobec) przestrzeni jako powód do poruszania się i istnienia.

 

Termin zgłoszeń: 27 listopada 2019 roku, godz. 23.59

Koszt: 300 zł

Warszawa/Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki/„GAP SIĘ!”: Teatr 21 „PokaZ”

2 grudnia 2019 - 3 grudnia 2019 | godz. 19:00 | Warszawa: Zachęta, plac Stanisława Małachowskiego 3

Performans PokaZ to spotkanie z osobami, które z różnych względów przyciągają intensywne spojrzenia i nie wpisują się we współczesną cielesną oraz społeczną normę. Siódemka artystów i artystek z obszaru teatru, tańca i performansu zaprosi widzów do stworzenia unikatowej sytuacji performatywnej. Napięcia będą wyznaczane przez relacje oparte na patrzeniu, na różnych sposobach interakcji oraz strategiach zachowań związanych z tym, jak widzimy siebie i innych. Przywołując dzieła sztuki tematyzujące spojrzenie, odwołując się do ujęcia naukowego, medycznego i konsumenckiego, artyści zadadzą pytanie o to, co wyznacza granice ludzkiej różnorodności. Realizacji jakich obrazów oczekujemy od przedstawicieli określonych grup społecznych? Jakie widoki uznajemy za niedopuszczalne, a jakie jedynie za nietypowe? Jak wizualne oczekiwania realizują się w języku, którym się ze sobą porozumiewamy?

Tychy/Myśl w ruchu: Finał projektu „edu.DANCE II”; „Ślady” – pokaz spektaklu

3 grudnia 2019 | godz. 12:00 | Tychy: Teatr Mały, ul. ks. kard. Augusta Hlonda 1

Teatr Mały w Tychach zaprasza na spektakl Ślady będący finałem projektu edu.DANCE II. Od marca 2019 roku jego uczestnicy brali udział w warsztatach prowadzonych przez Sylwię Hefczyńską-Lewandowską, Natalię Dinges oraz Adrianę Świątek, które na co dzień związane są w Wydziałem Teatru Tańca w Bytomiu. Spektakl zakończony będzie finisażem wystawy zdjęć Grzegorza Krzysztofika. Edu.DANCE II ma na celu prezentację oraz popularyzację innowacyjnych i twórczych metod edukacyjnych w obszarze tańca; adresowany jest do dzieci i młodzieży pełnosprawnej oraz niepełnosprawnej. Projekt współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w ruchu 2019.

 

Wstęp wolny. 

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia