ENG
A A A
 maj 2021 
kalendarium - 9/2/2020 | 1

Kraków: Małgorzata Haduch, Aneta Jankowska, Piotr Skalski „Praktyka Improwizacji i Performance” (PIP) – warsztaty

8 lutego 2020 - 9 lutego 2020 | godz. 15:00 | Kraków: Hurtownia Ruchu, ul. Kącik 9; w godz. 15.00-19.30 (sobota) i 11.00-17.00 (niedziela)

Trójka doświadczonych tancerzy improwizatorów – Małgorzata Haduch, Aneta Jankowska i Piotr Skalski – łączy się, by dzielić się wiedzą i rozwijać zagadnienie niszowego sposobu tworzenia, jakim jest improwizacja taneczna.

 

Traktujemy improwizację jako wirtuozerski język artystycznej wypowiedzi, na który składa się wiele elementów wymagających skupionej praktyki.

 

Zgłoszenia do 1 lutego na adres: freethedance@gmail.com

Olsztyn: Olsztyński Teatr Tańca „NIENASYCENIE” – chor. Antonella Boccadamo

8 lutego 2020 - 9 lutego 2020 | godz. 18:00 | Olsztyn: Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych, ul. Parkowa 1

W NIENASYCENIU na scenie pojawia się pięć wyimaginowanych postaci, każda o wyjątkowej i unikalnej osobowości. Ich zarysy powstały podczas dwumiesięcznej pracy i poszukiwań artystycznych. Proces twórczy polegał na badaniu jednostek w sposób intensywny, czasem niewygodny, a nawet wyczerpujący dla samych artystów, ale zawsze był pełen głębokiej prawdy o nich samych. Tancerze wykraczają poza rozpoznawalne zachowania przekształcając je w wyrafinowane kompozycje. W poczuciu nienasyconej ciekawości NIENASYCENIEchce przekazać publiczności siłę, piękno a zarazem surową i niepohamowaną kruchość, których można doświadczyć jednocześnie.

Kraków: Opera Krakowska „Sen nocy letniej” – chor. Giorgio Madia

8 lutego 2020 - 9 lutego 2020 | godz. 18:30 | Opera Krakowska | Kraków

„W mózgach kochanków i szaleńców kipi nadmiar fantazji, tworzącej złudzenia w tempie, za którym nie nadąży rozum” – mówi Tezeusz w V akcie „Snu nocy letniej”, zmysłowej komedii Szekspira, którą zachwycił się niespełna 17-letni Felix Mendelssohn. Początkowo napisał tylko sławną uwerturę koncertową do szekspirowskiej sztuki. Powrócił do niej po kilkunastu latach i na zamówienie króla pruskiego napisał muzykę do całego dzieła. Melodyjna, lekka liryczna, romantycznie nastrojowa, z mocno zaznaczoną fantastyką stała się z kolei natchnieniem dla choreografów.

« poprzednia123następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia