ENG
A A A
 sierpień 2020 
Monika Maciejewska

Monika Maciejewska

tancerka

Monika Maciejewska - pierwsza solistka baletu Teatru Wielkiego w Łodzi. Ukończyła Państwową Szkolę Baletową im. Feliksa Parnella w Łodzi. Obecnie studiuje na kierunku pedagogika baletu na Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi wystękuje od 1998 roku. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień artystycznych, m.in.: Nagrody dla Najlepszego Absolwenta Szkół Baletowych 1998 r. przyznawanej przez Fundację Balet, Nagrody im. Leona Schillera dla młodego artysty sceny 2003 roku, za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sztuki baletowej i za partię Tytanii w Śnie nocy letniej, Nefretete w Echnatonie i rolę tytułową w Giselle (nagroda przyznawana przez ZASP), nagrody Marszałka Województwa Łódzkiego za wyjątkowe osiągnięcia artystyczne. W swym dorobku zgromadziła niemal wszystkie główne partie w baletach prezentowanych przez zespół baletowy Teatru Wielkiego w Lodzi. Są to m.in.: tytułowe role w Giselle i Królewnie Śnieżce, Swanilda w Coppelii, partie Losu, Matki i Konstancji w Amadeuszu, partie Anki w Ziemi obiecanej, Tytanii w Śnie nocy letniej, Poli Negri w widowisku Valentino, Cienia w Bajaderze, Nefretete w operze Echnaton. Kreowała tytułowe partie w Kopciuszku i Śpiącej królewnie (gdzie tańczyła też role wróżki piękności) oraz partie Odetty i Odylii oraz księżniczki węgierskiej w Jeziorze łabędzim.  

 

instytucje

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia